Të dhëna të lëna nga të pafetë

Të dhëna të lëna nga të pafetë

Është shqetësuese dhe shumë fyese të zbulosh se ka shumë rastësi që shihen dhe që tregojnë për partneri juaj është i pabesë Ndoshta ato janë thjesht imagjinata dhe të gjitha tregojnë për rastësi që nuk kanë zbulim të mëtejshëm, por kur tashmë ka shumë, gjithçka tregon për pabesi. ne do të takohemi çfarë lloj të dhënash lënë të pafetë kur ndodh diçka e tillë.

Rritja e rasteve të tradhtisë është rritur, qoftë mes çdo lloj çifti apo martesash. Faktorët që përshkruajnë këto ngjarje janë shumë të ndryshëm, qoftë për arsye neurologjike, probleme të sjelljes, gjenetike, biologjike etj. Në cilindo nga këto fakte, vlen vetëm të theksohet cilat janë gjurmët që kanë lënë të pafetë.

Rrjetet sociale janë burimi kryesor

Shumica e pabesive nisin me internetin. Fakti i të qënit në kontakt me njerëz të panjohur gjithnjë e më shumë dhe adresimi i misterit që dikush mbart pas atij profili, bën rrisin kuriozitetin, më pas vjen kontakti dhe në fund një datë.

Takimi me njerëz të rinj është rend i ditës falë numrit të madh të faqet e internetit dhe aplikacionet për të flirtuar në internet. Telefoni celular është zakonisht mënyra kryesore dhe kur partneri juaj tenton t'i fshehë apo bllokojë aksesin e tij, ja ku del një nga arsyet e një lidhjeje të mundshme.

Qëndrimet me të cilat mund të përballen rreth mënyrës sesi e kanë përdorur më parë telefonin do të japin të dhëna se mund të jenë flirtimi me njerëz të tjerë. Përdorimi i vazhdueshëm i kësaj pajisjeje do të japë shumë për të folur, pasi do të jetë gjithmonë i vëmendshëm ndaj njoftimeve. edhe gjithmonë ju do të keni kontroll të plotë mbi aksesin tuaj në mënyrë që njerëzit e tjerë të mos mund të kenë kontakt ose të lexojnë përmbajtjen e tij.

Të dhëna të lëna nga të pafetë

gënjeshtra të vazhdueshme

Një mospërfillje, një mospërfillje ose çdo fakt që ka një justifikim mund të jenë raste pa rëndësi. Fakti është kur kjo seri ngjarjesh ato janë shumë të vazhdueshme dhe ju filloni të lidhni pikat dhe vini re se shumë herë ato nuk mblidhen.

ju mund Le të fillojnë diskutimet dhe se personi tjetër mohon faktet dhe fajëson partnerin se është shumë kontrollues, paranojak dhe madje super xheloz. Në përgjithësi kur ndodh që një person i pabesë është kapur, përgjigja do të jetë gjithmonë vigjilente, ajo do të reagojë keq, me inat dhe do të jetë shumë e tërbuar.

Makeover

Ndodh një ndryshim i papritur dhe me një ndryshim imazhi, ajo i mban flokët më mirë dhe madje përdor parfum kur nuk ishte përdorur më parë, mund të japë të dhëna të vogla se diçka po ndodh.

Ndoshta është vetëm një ndryshim i vogël sepse po përjetoni një ndryshim i krizës ekzistenciale dhe dëshiron të rishpik veten. Thjesht përpiquni të vëzhgoni kur këto ngjarje përkojnë dhe çfarë ka ndodhur gjatë ditës, sepse ai ndoshta ka qenë në një takim.

Të dhëna të lëna nga të pafetë

Largime të çuditshme dhe të parakohshme

Ato dalje të sikletshme dhe me një justifikim të madh ata gjithmonë i bëjnë njerëzit të flasin. Kur ka një sërë ngjarjesh që nuk ndodhin më në mënyrë rutinore, tashmë është diçka që ka pyetjet e veta. Largimet tuaja të papritura ata gjithmonë kanë një justifikim, thotë se duhet të marrë diçka të rëndësishme, të kryejë një detyrë dhe gjithmonë të dalë me përgjigje shumë të paqarta.

Gjithashtu, kur doni të futeni më thellë në këtë çështje bëhet mbrojtës dhe thotë, a nuk mund të bëj më asgjë? Nuk mund të dal? Në këto raste mund të shfrytëzoni rastin për ta thënë këtë do ta shoqërosh për të bërë diçka diku afër, këtu do të shihni se si reagon. Nëse ai shqetësohet ose turbullohet, ndoshta kjo është për shkak se ai do të bënte diçka për të cilën nuk donte që ju ta dini.

Kur vjen në shtëpi bën dush.

Është diçka shumë e zakonshme. Shumë njerëz jobesnikë kur kthehen nga takimi me të dashurin e tyre përpiqen të bëjnë dush për të fshirë çdo gjurmë që mund t'i fajësojnë ata. Nëse vërtet dyshoni për diçka, kërkoni gjurmë të tjera që mund të mbeten, si për shembull në rrobat e tij. Ju mund të gjeni mostra të disa parfumeve dhe madje edhe një njollë të vogël të papritur.

Mendërisht, ju jeni duke menduar vazhdimisht për diçka tjetër

Është më mirë të mos nxitosh në përfundime, por diçka është në kokën e tij dhe kjo e bën atë ta ketë kokën diku tjetër. Kjo nuk është një shenjë e mirë nëse ai nuk ju shpjegon se çfarë po mendon dhe ju me të vërtetë po e shikoni atë sikur Isha i humbur në një lloj mendimi misterioz.

Të dhëna të lëna nga të pafetë

Miqtë e tij duket se fshehin diçka

kur qëndroni në grup nuk ka më atë dridhje që ekzistonte. Ndonjëherë situata tensionohet dhe krijohen heshtje të dyshimta. Është sikur nuk mund të jesh i pranishëm në atë moment sepse shfaqet si e bezdisshme. Në këtë rast nuk mund të bëhet asgjë, nuk mund të krijosh një skenë dhe të bëhesh paranojak, por do të duhet të sillesh sikur asgjë nuk ka ndodhur.

Çfarë ndodh në seks?

Ndoshta në këtë pikë ka dy teori të ndryshme. Sjelljet janë zakonisht të ndryshme, por ajo që është më e shpeshta është ajo seksi zvogëlohet në numër herë. Njerëz të tjerë jo vetëm që mendojnë se seksi zvogëlohet, por edhe në mënyrën se si zhvillohet. Çfarë mund të ndodhë? Që personi ka shqetësime dhe pëlqime të tjera që nuk i kishte më parë dhe mund të shfaqë edhe rritje libido ose një rënie drastike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.