Kurthe për të zbuluar nëse partneri juaj po ju tradhton

Pabesia

Kur një martesë apo çift nuk funksionon, më e mira është prerë në ndjekjepavarësisht se sa vjeç jeni. Nuk ka kuptim të zgjasësh një agoni që nuk i bën mirë askujt. Të qenit i pabesë në një martesë lidhet me humbjen e besimit nga ana e mjedisit tuaj, një humbje që ndonjëherë është e pamundur të rikuperohet.

Aq shumë nëse jeni jobesnik sikur mendoni se partneri juaj po tradhtonMë pas, ne ju tregojmë një sërë kurthe me të cilat mund të zbuloni ose mund të zbuloni nëse partneri juaj ka shkuar një hap më tej pa e ndërprerë më parë marrëdhënien.

Gjëja e parë që duhet mbajtur parasysh është se Gënjeshtra i ka këmbët shumë të shkurtra. Siç thuhet, një gënjeshtar kapet më shpejt se një i çalë. Me këtë dua të them që të krijosh një gënjeshtër do të thotë të jesh në gjendje ta ruash atë me kalimin e kohës dhe të dish në çdo kohë atë që kemi thënë për ta mbajtur atë në çdo kohë, pasi çdo kontradiktë mund të ngrejë dyshimet e para.

Ju keni ndryshuar kodin e shkyçjes së smartfonit tuaj

Pabesia

Nëse keni disa vite së bashku, ka të ngjarë të dy e dini kodin e zhbllokimit të telefonit tuaj. Arsyeja e kësaj njohurie nuk është të shfletojmë brenda, por që ta përdorim në rastet kur ne nuk mundemi për asnjë arsye, qoftë sepse gatuajmë, kemi duar të pista, duam që ju të bëni një foto me celularin tonë, përgjigjuni një miku, për të parë një email ...

Një marrëdhënie bazohet në besimin reciprok. Nëse kjo fillon të zhduket, gjëja e parë me të cilën janë përfshirë ndryshoni kodin e hyrjes në pajisjen tuaj celulare për të parandaluar që ajo të futet brenda.

Nëse është partneri juaj ai që ka ndryshuar kodin e zhbllokimit të smartfonit të tij, është një simptomë e qartë që diçka nuk funksionon, ai besim ka humbur dhe se ai fsheh diçka brenda tij që nuk do që ta shihni.

Ai/ajo nervozohet kur i merrni celularin e tij/saj

Nëse ai nervozohet ose shqetësohet kur i merrni telefonin, qoftë edhe vetëm për të lëvizni atë përreth pa synuar ta aksesoni atë, mund të na bëni të kuptojmë se keni frikë se do të keni mundësi të aksesoni përmbajtjen tuaj, për sa kohë që nuk keni kryer hapin e mëparshëm duke ndryshuar kodin e shkyçjes.

Flisni me miqtë

Pabesia

përgjithësisht askush nuk del vetëm për të pirë një pije dhe shumë më pak nëse jeni në çift. Nëse ajo ka filluar të takohet vetëm me justifikimin e takimit me miqtë e saj, duhet të flisni me njërin prej tyre për të konfirmuar historinë e saj.

Nëse, përveç kësaj, ajo mike ka një partnere, duhet të flisni edhe me të konfirmoni historinë. Natyrisht, thuajini atij të mos i thotë asgjë partneres së tij.

Nëse në fund ndodh, ka të ngjarë që ju shikoni një ndryshim në sjelljen e partnerit tuaj, një ndryshim që mund të jetë i motivuar nga arsye të ndryshme dhe jo vetëm sepse ai është vërtet i pabesë, por sepse e ka kuptuar që po ju lë mënjanë.

Nuk dëshiron asgjë me ju

Një arsye tjetër që duhet të kemi parasysh kur fillojmë të mendojmë nëse partneri ynë nuk po tradhton është ftojeni atë në shtrat. Nëse ai refuzon me justifikime të kota, duhet të fillojmë të mendojmë se diçka nuk është në rregull dhe se partneri ynë ndoshta ka kërkuar ngushëllim diku tjetër.

Ka ndryshuar rutinë

Pabesia

Nëse kontrolloni se si ka ndryshuar rutina e përditshme e partnerit tuaj jashtë punës dhe ai mezi ndalet në shtëpi pa ju kërkuar jashtë ose e bën atë shumë sporadike, duhet të kontrolloni nëse vërtet shkon aty ku thotë se shkon.

Mënyra më e lehtë është ta ndiqni dhe ta kontrolloni. Një metodë tjetër është gjurmoni telefonin tuaj celular, edhe pse për ta bërë këtë është e nevojshme të keni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e pajisjes (telefonat celularë nuk mund të gjurmohen duke trekënduar direkët e celularëve siç shohim në filma pa vendim gjykate).

Pretendoni se dini gjithçka

Një metodë që nuk dështon kurrë kur bëhet fjalë për zbulimin e një pabesie është sillemi sikur e dimë se çfarë po ndodh. Nëse e ndryshojmë mënyrën tonë të të qenit me partnerin brenda natës, nëse ai nuk ka asgjë për të fshehur, ata do të na pyesin se çfarë nuk shkon me ne.

Nëse jo, ka të ngjarë që, me kalimin e ditëve ose javëve, kjo hiqni dorë plotësisht, të krahut të tij për të përdredhur dhe për të na rrëfyer se është i pabesë me një person tjetër. Gjithashtu ka gjasa që brenda natës të zhduket nga shtëpia jonë me të gjitha gjërat e tij dhe pa na dhënë asnjë shpjegim.

Kërkoni aplikacionet e takimeve

Pabesia

Nëse marrëdhënia nuk ka funksionuar për një kohë të gjatë, por ju vazhdoni të jetoni së bashku sipas rutinës Pa mbajtur asnjë lidhje përtej mëngjesit të mirë apo natës së mirë, ka më shumë se gjasa që një pjesë e çiftit të ketë kërkuar të njohë njerëz të rinj përmes aplikacioneve si Tinder, Badoo, Meetic...

Kryerja e një kërkimi për këtë lloj aplikacioni, përmes filtrave të ndryshëm që ai përfshin, do të na mundësojë që shpejt gjeni nëse partneri ynë është në treg kërkon një partner të ri ose po kërkon vetëm jashtë partnerit atë që nuk gjen në të.

Për të qenë në gjendje të kërkoni, do t'ju duhet paguani një abonim mujorPërndryshe, numri i opsioneve të kërkimit në dispozicion do të reduktohet pothuajse në zero.

Ai largohet nga ju për t'iu përgjigjur telefonatave ose mesazheve

Nëse jeni me partnerin tuaj dhe papritur, kur ai merr një telefonatë ose një mesazh ngrihet dhe largohet të përgjigjetSikur të kishte frikë se do të shihnit ekranin e tij të celularit ose do të dëgjoni se çfarë thotë tjetri, duhet të filloni të pyesni veten se ka diçka që nuk funksionon në marrëdhënien tuaj.

Ndërsa ktheheni tek ne pasi t'i përgjigjeni telefonatës ose mesazhit, ne duhet pyesni kush ishte ai. Nëse ai na përgjigjet me një budallallëk të tipit, nuk ishte askush, e kishin gabim, ishte i afërm, duhet të përgjigjemi se donte të largonte dyshimet dhe të shihte nëse mund ta konfirmonte historinë e tij.

Nëse kërkon kohë, është për t'u përgjigjurKjo ndodh sepse ai nuk ka një justifikim gati për t'ju dhënë dhe diçka fillon të marrë erë të keqe në marrëdhënie. Nëse që kur e keni takuar ai bën gjithmonë të njëjtën gjë, në fillim nuk duhet të jetë problem, pasi është një zakon që disa njerëz e kanë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.