Kur një mashkull nuk ju do, si sillet?

Kur një mashkull nuk ju do, si sillet?

A keni shikuar për një kohë? marrëdhënia juaj nuk po funksionon siç duhet? A po përkeqësohet dhe nuk i gjeni dot shkaqet? Ndoshta partneri juaj nuk ndihet më njësoj dhe ky është çelësi që disa sjellje të bëhen toksike. Kur një mashkull nuk ju do, si sillet?

Në këto raste është më mirë mbështetuni në instinkt dhe besoni shenjave. Por shumë nga këto shenja mbingarkohen kur ajo re pasigurie pengon mënyrën e shikimit të së dukshmes. Para së gjithash, duhet të jemi neutralë dhe të kujdesemi mirë për veten, të mos lejojmë që diçka t'ju pushtojë përpara se të merrni vendime drastike.

Pse ndihesh sikur nuk të do?

Kur ka prova se ai nuk ju do më, mund të jetë më se e dukshme. Megjithatë, ndonjëherë ne jemi në mëdyshje të dimë nëse është kështu, pasi Mund të jeni një person shumë introvert dhe të mos jepni të dhëna.

përgjithësisht Gjëja e parë që vihet re është indiferenca, pasi ato detaje apo shfaqje dashurie që kanë qenë gjithmonë aty po humbasin. Qëndrimi i tij është më pak i dashur ose ku mund të themi se veprimet e tij në lidhje me dashurinë tashmë janë dobësuar.

Kur një mashkull nuk ju do më, si sillet?

Detajet mund të jenë të shumta, ajo që zakonisht bie në sy është kur nuk ju përfshin më në vendimet e tyre më të rëndësishme. Kur ka synime, ata gjithmonë konsultohen me partnerin, të paktën kur janë të rëndësishëm.

Ai nuk ju beson si më parë

Mungesa e besimit është një nga shenjat. Kur një person është i sinqertë, ai gjithmonë ka dashuri dhe besim ndaj një personi tjetër, përveç kësaj, një marrëdhënie nuk mund të mbahet me kalimin e kohës nëse nuk ka një afinitet dhe siguri të tillë.

Kur një mashkull nuk ju do, si sillet?

Nuk ndihesh mirë pranë tij

Ka shumë pika që mbulojnë këtë pyetje interesante. Nëse nuk ndiheni më mirë kur jeni pranë tij, do të jetë kështu nuk e ndjen atë rehati, pasi komentet tuaja nuk janë pozitive apo të këndshme.

Nëse ai nuk kënaqet, as ju nuk kënaqeni me shoqërinë e tij, por një gjë ndodh, nuk ndihesh më rehat si person. Me siguri komentet që keni nuk janë më pozitive dhe kjo nuk bën që një marrëdhënie të evoluojë.

është gjithmonë i irrituar

Kur komentet nuk janë pozitive, gjithçka tjetër përfshin një atmosferë toksike. me siguri të gjitha shpjegimet janë mjaft negative për të nxitur një diskutim. Nëse ai është vetëm në humor të keq kur është me ju ose përpiquni të gjeni një luftë psikologjike, nuk është një shenjë e mirë.

Mund të theksohet se diskutimet nuk janë kurrë të mira. Ndoshta aty ku më parë ka pasur ndonjë diskutim se një tjetër, mund të bëhet e kundërta. Nëse nuk ka më përleshje ose konfliktet që nuk ekzistojnë mund të jenë gjithashtu një shenjë e keqe, Meqenëse që një marrëdhënie të lulëzojë, herë pas here duhet të tregohet interes për një lloj mosmarrëveshjeje për ta bërë tjetrin të rritet.

Kur një mashkull nuk ju do, si sillet?

mos kem kurre kohe per ty

Një shenjë tjetër është kur ai nuk ka kohë të jetë me ju. Nëse ju duhet, nëse e pretendoni, nëse doni të bëni një plan dhe nuk ju vjen, është sinonim i mosinteresimit. me siguri bëni ndonjë justifikim për të mos ardhur në anën tuaj, duke qenë se një person që dëshiron gjithmonë t'ju shohë do të bëjë gjithçka që të jetë pranë jush.

Ju nuk jeni më prioriteti i tyre

me siguri tashmë nuk përdor të qëndrojë me ju si zakonisht. Madje ka raste që ju bën të ndiheni keq kur kërkoni më shumë kohë së bashku. Madje ndihesh sikur lyp.

Ka gjithnjë e më shumë hapësirë ​​midis çdo viziteMadje ai zhduket për disa ditë dhe është gjithmonë shumë i zënë. Kur ia hidhni në fytyrë mund të ketë një konfrontim ose ai nuk kujdeset për atë që po ndodh.

Planet e së ardhmes po zbehen

gjurmët e lëna nga të pafetë

Ato plane të ardhshme që u ndanë janë harruar. Nëse nuk flitet më për të jetuar bashkë, nëse nuk flitet më për fëmijët e ardhshëm dhe madje edhe për ndarjen e disa aktiviteteve, kjo ndodh sepse marrëdhënia po ftohet. Gjithashtu, nëse përpiqeni të flisni për të ai madje mund të zemërohet dhe kjo do t'ju zhgënjejë.

Ka shumë konotacione që mund të çojnë në një marrëdhënie që po zbehet. Siç e kemi përshkruar tashmë, interesi është ajo që mbizotëron në këtë seri ngjarjesh. Mostra i bën të gjitha dhe me siguri nuk mund të fshihet në të gjitha aspektet. Mbi të gjitha duhet shiko nga afër veten, nëse vërtet ju bën të ndiheni keq dhe jo të veçantë, kjo ndodh sepse ai person nuk ju vlerëson me dashuri.

Midis interesit dhe aspekteve pozitive, do të ishte të pyesja si shkoi dita jote, të llogarisja te ti për çdo vendim, të tregoja dëshirën për t'ju parë në çdo kohë dhe madje të promovoni idetë tuaja në përgjigje negative ose pozitive, por gjithmonë. për të rritur dashurinë dhe mbështetjen. Nëse këto burime kryesore dështojnë, atëherë është sepse ai me të vërtetë nuk ju do.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.