Nuit D'issey, новиот парфем на Иси Мијаке

Парфем Нуит Д'Иси Иси Мијаке

По успехот на тоалетот Nuit d'Issey, свежиот мирис на Issey Miyake, фирмата штотуку ја лансираше верзијата во форма на парфем од истиот. Исклучителна арома за многу сибаритски носови што ја зголемува суштината и моќта на оваа оригинална и различна арома.

Го испробавме новиот Низи д'изси и ние ви ги кажуваме сите детали за овој нов машки мирис кој заслепува за својата сила и разлика.

Магнетна, енигматична и софистицирана: ова е Нуит Дисеј од Иси Мијаке

Тоа е магнетски мирис и со карактер. Парфем со остра и многу карактеристична нијанса, кој не е за разлика од ништо што моментално го нуди пазарот за парфеми. Тоа е софистицирана арома со многу нијанси, но која, во исто време, пренесува јасна, карактеристична и ведра порака. Човекот што го носи се издвојува од останатите.

Меѓу главните ноти, се издвојува аромата на грејпфрут, состојка што обезбедува кисела и жива нијанса на мирисот. Но, покрај тоа, нотата на свежина и виталност. Оваа белешка е комбинирана со други позачинети и силни нијанси како што е розовата пиперка. Многу посебна слатка состојка, но истовремено и зачинета и свежа. Без сомнение, белешка што придонесува оригиналност и ароматична моќ до парфем.

Од своја страна, срцевите ноти ја даваат најелегантната точка на мирисот. Од една страна, ја истакнува употребата на ноти од ванила кои совршено се венчаат со машкиот допир на кожата. Покрај тоа, во белешките за излез, егзотичен и утешен допир грав тонка и трезна точка на пачули, класика на парфимерија.

Nuit D'issey е посебен, мистериозен парфем со карактер. Различен и нијансиран мирис кој носи софистицираност и разлика. На кратко, тоа не е секој парфем и, според тоа, ќе го обележи карактерот на оној што го носи. Според мое мислење, Тоа е парфем за посебни прилики, по можност, да го носите навечер. Да го облечеме на посебен начин и во моменти или ситуации кои, како парфем, сакаме да ги врежеме во нашата меморија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Никола dijo

    Откако ја искористив дивидијата на ли (што воопшто не разочара) посакав промена и денес решив и ја купив дисета. Друга опција беше непостојаното.