За што мислат мажите?

теми за човекот

За што мислат мажите? Тоа е нешто што поминува низ главата на повеќето жени. Особено кога ќе се обидат да знаат на што мислат мажите кога мислат на други жени. Постои голема количина на информации што се обидуваат да ја решат оваа енигма на оправдан начин. И, тоа е што многу жени мислат дека мажите мислат на секс цел ден. Надвор од ова, мажите можат да бидат многу сложени, како и едноставни. Сè зависи од личноста со која имаме работа.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви кажеме што мислат мажите и да ви дадеме неколку решенија за најпознатите од нив.

За што мислат мажите?

човек размислува за секс

Големо е сомнежот дека сите жени се прашувале себеси во одреден период од животот. После разни истражувања, студии и објавени книги, почнува да се гледа најважното нешто по име: комуникацијата. Запознавањето, романтичните врски, сексот и бракот се во спротивност врз основа на статистиката добиена за време на истрагите. Некои статистички податоци за мажите во некои студии откриваат изненадувачки податоци.

Мажите обично го сакаат семејството на нивната партнерка. Иако има тема за свекрвата која се разболува, обично мажи многу добро ја сакаат свекрвата и остатокот од семејството на двојката. Мажите кои тврдат дека не се во ред со семејството на партнерката доаѓаат од чувството дека не се доволно добри за да ја заслужат таа партнерка и дека тие постојано бараат признавање од семејството. Тие исто така се чувствуваат исклучени од семејниот живот или имале проблеми со мешање во лични работи од страна на семејството.

Мажите претпочитаат спонтани и загрижени жени. Повеќето мажи велат дека претпочитаат да имаат женска компанија која е помирна. Она што мажите најмногу го мразат се ултиматуми. Односно, една жена континуирано вели „ова е последен пат ...“

Jeубоморни мажи

што мислат мажите

Негативен аспект на многу мажи што престојува во несигурноста на секој е тоа што не им се допаѓа што нивните партнерки имаат пријатели. Со пријателите се однесуваме на други пријатели мажи. Многу мажи се jeубоморни и не се забавуваат кога нивните партнери имаат машки пријатели. Огромното мнозинство од нив се должи на едноставна jeубомора и неколкумина се плашат да не го загубат партнерот затоа што другата личност е подобра од него. Ова е местото каде што ја гледаме несигурноста што ја имаат многу мажи, спротивно на она што се појавуваат. Изгледа дека повеќето мажи се многу самоуверени, но реалноста е сосема спротивна.

Само мал дел од машката популација смета дека е рамнодушен кон присуството на машки пријатели во животот на нивните партнери. Треба да се напомене дека мажот мора да ја разбере природата и потребата од врската и ако не разбира дека жената мора да има пријатели, врската не оди никаде.

Голем дел од мажите се за секс со поранешните партнери по раскинувањето. И тоа е дека мажите навистина слушаат. Мажите се трудат да обрнат внимание на своите партнерки доколку се во формална врска. Сепак, мажите претпочитаат многу пред да дојде до точка пред да им се врти во главата. Во моментот кога една жена зборува и почнува да се врти во главата, кога навистина ќе дојде до точка на работата, мажот веќе е целосно исклучен.

За што мислат мажите? Запознавање и романса

Што мислат мажите со жените?

Датумите што мажите ги имаат со други жени претпочитаат да ги имаат во ресторани. Повеќето од анкетираните преферираа да одат во ресторанот пред киното или театарот. Традиционалното продолжува да преовладува кај мажите кога станува збор за средба со жени. Тие исто така мислат дека можеби се пријатели со бившите. Повеќето мажи се за тоа да имаат односи со своите поранешни партнерки по раскинувањето, затоа што, во многу прилики, сите гледања беа подобри ако се променеа од пријателство. Само избрана група мажи претпочитаат да немаат ништо затоа што не знаат ништо за нивната поранешна партнерка откако ја напуштија.

И покрај тоа што луѓето мислат и имаат култура дека човекот сака да биде носител на семејството, не е така. Мажите не сакаат да бидат носител на храна во семејството. Античкиот поим за баронот бил како ловџија и добитник на леб што обезбедува храна за семејството на жени биле домаќинки. Се чини дека ова станува сè повеќе застарено. Повеќето мажи тој нема проблем со своите жени да ги носат парите дома за да се издржува. Можеби со оваа изјава мажите се етикетирани како мрзливи. Ова воопшто не е така.

40% од мажите не сакаат да размислуваат за секс кога се под стрес. Она што стана пораспространето кај мажите е дека ние постојано размислуваме за секс. Тоа е прашање што излезе од контрола. Мажите не размислуваат само за секс, а двајца кои велат дека не се. Во време на стрес, замор или напнатост, тие претпочитаат секаков вид на сексуална содржина пред главата, ниту сакаат да имаат врски со жени над 40 години или со оние кои се премногу зрели.

Мажи и посветеност

Мажите претпочитаат да живеат со своите партнерки пред да стапат во брак. Ниту, пак, е дека е нешто премногу нелогично. Денес се обидувате да проверите дали двојка работи пред модата. Мажјаците претпочитаат да ја тестираат врската пред да поминат низ олтарот. Пред да го направите големиот чекор, мора да знаете што го чека секој пред да го сторите.

Како што можете да видите, човекот е нешто посложено од она што општеството го изложува со своите предрасуди. Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за тоа што мислат мажите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.