Чешлање на косата стил на Луис Томлинсон

Машки фризури Луис Томлинсон

Една насокаПокрај тоа што е масивен бенд кој привлекува стотици илјади обожаватели, тој стана и модна икона, бидејќи облеките и стиловите на секој нејзин член доведоа до вистински трендови во однос на облеката, додатоците, а исто така и во фризури.

Пример за ова е Луис Томлинсон, чија коса стана модел во однос на фризури за мажи се однесува, со лежерен и безгрижен стил, што го направи „разбушавен“ стил. 

Но, ако исто така сакате да имате фризура како онаа на Луис Томлинсон, првото нешто што треба да направите е, почнувајќи со права коса, оставете го долг околу 7 сантиметри, дозволувајќи им на насоките на челото да изгледаат малку подолго од останатите.

Имајте на ум кога одите кај стилист дека а рендан рез Може да биде многу корисно за овој вид фризура.

Потоа измијте го на нормален начин, сушејќи го со крпа и продолжете да го чешлате додека го активирате фенот, бидејќи на овој начин ќе го стимулирате зацрвстувањето на косата.

Кога ја чешлате косата, користете малку восок или фиксаж за коса, и раширете ја од задниот дел до челото.

Сега исчешлајте го во вител, правејќи ја косата да се соочи со иста насока.

За да завршите, нежно откачете се со рацете за да и дадете таков допир на невнимание на вашата фризура, ретуширајќи се со прстите за да ја постигнете разбушавен стил.

Додека да ве натерам фризура „Луис Томлинсон”Не бледнее по неколку минути, откако ќе го постигнете стилот што го посакувавте, можете да ја испрскате косата со малку амбиент за прскање, што ќе овозможи фризурата да остане како што е подолго.

Повеќе информации - Модни фризури 2013 година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.