Четирите основни производи за мажи со фина коса

Тео Jamesејмс

Мажите со фина коса веќе не се сами. Тие имаат се повеќе и повеќе алатки на дофат на раката за да постигнат одлични фризури, како што е случајот со актерот Тео Jamesејмс.

Производите што ја обемуваат косата пораснаа во разновидност, број и, пред сè, квалитет. Тука ви ги покажуваме најдобрите што треба да ги вклучите во вашата рутина.

Аведа Инвати шампон за пилинг

Зајакнувањето на фината коса треба да започне со миење. Шампонот за пилинг Aveda Invati нема да ве врати во деновите кога сте имале густа грутка коса. Сепак, тоа ќе ви помогне да го искористите максимумот од она што го имате.

Овој кремаст и лесен производ го ексфолира скалпот и ја зајакнува фината коса. Тајната лежи во Денсиплекс, мешавина од растенија (вклучително и куркума и женшен) која работи за да изгледа косата погуста.

Етикета.мански тоник за коса

Пред да ја стилизирате косата, ставете Labic.Monic тоник за коса. Нема да биде залудно дејство, како што се случува со многу производи од овој тип. И дали е тоа е способен да го зголеми обемот на вашата коса до 10 проценти.

Неколку потези од овој производ со пантенол на вашата коса, исто така, ќе ви помогнат да ја одржите хидрирана и заштитена. Овие се аспекти кои не можат да се занемарат, бидејќи тоа ќе придонесе нивниот изглед да биде уште пофлаксен и безживотно.

Фиксатор за задебелување на керастаза

Мажите со фина коса мораат да преземат мерки на претпазливост кога станува збор за обележување на нивниот стил со лак за коса, гел за коса и восок. Поправете, поправете, но повеќето завршуваат со тежина.

Ако ви треба фиксаж, проверете дали е густ тип, како овој од куќата Керастаза. Освен што ја згуснува косата, не остава остатоци и нуди долготраен резултат.

Ауси волумизирачки сув шампон

Друг производ што не може да недостасува во вашиот арсенал е сув шампон. Aussie Miracle Dry Shampoo Aussome Volume ви овозможува да ја миете косата без вода.

Користете го помеѓу миење за одржување на телото и волуменот на косата. Други предности на неговата формула, која содржи австралиски екстракт од семе од јојоба, е тоа што одлично мириса и е супер освежувачки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.