Црвена долна облека за новогодишната ноќ

Последната ноќ од годината е секогаш полна со традиции и ритуали за привлекување среќа. И еден од овие обичаи е да се носи црвена долна облека. Иако не верувам во ниту едно од овие суеверија, имам навика сосема нови гаќи на новогодишната ноќ. Значи, сосема ново, не ми е гајле дали се црвени отколку зелени. Сепак, еве неколку предлози за црвена долна облека за најверните.

Ако сакате боксери, наједноставната и најдискретната опција (колку што може да биде дискретна во случај на црвена кутија) е овој предлог од Дизел. Не разбирам многу добро каква потреба имаат сите брендови за да ја стават еластиката името на брендот е многу големо. Јас лично би сакал да биде што е можно попречудно. Следејќи ја линијата на еластици кои можат да се пофалат со бренд, се овие гаќички Д & Г кои комбинираат црвена со бела и сива боја.Фирма за долна облека Не Овие гаќи ги изнесе со мотото «Отворете го»По повод Божиќната кампања. Е има и такви што ги сметаат за сугестивни, сепак сметам дека е така прилично лош вкус.И, конечно, сосема поинаков предлог од Повлечете и мечкајте: некои брише Воли. Се сеќавате ли кога игравме со неговите книги за да го најдеме Воли? Можеби е најмалку Божиќна опција и донекаде детски, но морам да признаам дека е опцијата што најмногу ми се допаѓа. Таквите гаќи се совршени за забавна ноќ како крајот на годината. Имате уште неколку часа да излезете и да ги купите црвените гаќи. Дали носите црвена долна облека за новогодишната ноќ? Што мислите за овие предлози?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.