Хартија или Бидет?

биде-хартијаТоа мора да биде едно од најголемите прашања во историјата на човештвото. Јас лично сум многу згрозен од луѓето кои не користат мијалник. Не можам да го добијам животот без него. Сето ова плус, јас сум свесен дека не можеме секогаш да го користиме поради различни околности. Можеби имам страшна опсесија со чистотата.

Затоа, би сакал да поставам прашање за Стилски мажи кој ја чита оваа страница и за тоа што најмногу користите и зошто. Ако е најмило за вас мијакот или секогаш сте користеле хартија и повеќе нема да го менувате вашиот став.

Запомнете дека човекот мора да излезе со мирис на цвеќе кога ќе излезе од бањата денес. Се повеќе жени обрнуваат внимание на тоа.

Остави ни го своето мислење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Агустин dijo

  Јас не користам мијалник. Многу е непријатно. Седите во ништо и млаз вода што ве смрзнува или ви го гори задникот (ако имате среќа, излегува топло).
  Држете ја хигиенската хартија. 🙂

  Бакнеж.
  Ја сакам оваа страница

 2.   Чарлс dijo

  Мислам дека е време да се тргне настрана тоалетна хартија, освен ако не е во итен случај или не сте во транзит или во јавна бања итн. Willе спасиме дури и неколку дрвја и нема да му наштетиме на домот на животински видови (вклучувајќи го и човекот) и на растенијата.

  Со почит

  Чарлс

 3.   Жозе dijo

  Јас користам само мијалник повремено, секогаш сум користел хартија, сега открив влажни марамчиња што ми се пријатни и оставаат сè многу чисто. Проблемот со мијалникот е што е побавен и затоа е понепријатен, барем од моја гледна точка.

  Со почит

 4.   Факундо dijo

  Непростливо е да се напушти бањата знаејќи дека лошо мирисате долу, не е тоа што велам дека некој ќе ве помириса ... но, одвратно е да знаете дека сè не е исчистено како што треба, и е суво .. .

  Бидето ги поедноставува работите за вас и вади многу нервози и непријатности од вас.

  засекогаш

 5.   тими dijo

  каква добра тема момци, хахаха
  Прво го користев видетот уште кога сум роден и ќе умрам со него, ќе го однесам во гробот: П хаха
  факт е дека мојот најдобар пријател во неговата нова куќа нема!
  Секогаш ме прашував зошто немаш! см прави за миење !!!!! ???
  хаха и сега гледам како го користат.
  Јас лично го сакам LOAMOOOOO биди почист веднаш пред,
  Ако не, см е да бидеш во твојот момент на релаксација [разбираш;)] и остави го така, само без миење, само исчисти го над него .. ми е МНОГУ непријатно, претпочитам хигиена од 300%;)
  поздрав до сите момци!
  за почист свет !: Д хаха

  Т.-

 6.   Man33 dijo

  Мислам дека е време да се спушти хартијата, јас лично не можам да живеам без мијалник, похигиенско е, чист си и сл., Но имајќи ја предвид околината, подобро е да потрошите малку вода и да ја оставите хартијата, бидејќи многу од нас не размислуваат за тоа како го прават тоа ... многу е поштетно за околината што користиме толку многу тоалетна хартија отколку што користиме вода за да се исчистиме. Со почит добар пост

 7.   маноло dijo

  КОНТАЛНО СОГЛАСУВАЈТЕ СЕ ВИДЕТ ИЛИ Она што се нарекува во секоја земја е основно за здравјето на мажите и хигиената како жена. Има прашање во САД дека нема многу употреба да ви кажам затоа што живеев во различна година ДО ТОА ГО ИЗМИСЛУВАВ МНОГУ ГОДИНИ

 8.   Ник dijo

  Мислев дека само јас го користам Бидет затоа што е полесно и побрзо