Фризури за ќелави мажи

фризури за ќелави мажи

Одење ќелав е еден од најлошите моменти за мажот во целиот свој живот. Постојат многу момци кои треба да се соочат со проблемот да одат ќелаво дури и во помладите фази. Важно е да научите да не паничите бидејќи можноста да одите ќелаво благодатно зависи од фризурата што ја избравте. Постојат бројни фризури за ќелави мажи максимално да ги искористите фазите на опаѓање на косата.

Во оваа статија ќе ви ги покажеме најдобрите фризури за ќелави мажи.

Фризури за ќелави мажи

Точна фризура може да направи да изгледа минимизирајте го изгледот на повлечените линии на косата на линијата на косата и круната. Постојат бројни фризури за слабеење на косата кои имаат бројни стилови. Некои од овие намалувања се навистина популарни трендови оваа година, додека други се едноставно polубезни класици кои не излегуваат од мода. Сите овие кроеви се одлични за косата да изгледа погуста, особено одозгора.

Ајде да видиме кои се различните фризури за ќелави мажи што ќе помогнат да се стилизира вашиот скалп:

Избричен

За многу мажи, целосното бричење е сè уште премногу грубо. Бричењето е едноставен машки грев кој изгледа прилично добро ако косата започне да се разредува околу круната и линијата на косата. Тоа е вид на фризура што помага да се минимизира појавата на опаѓачка линија на коса со привлекување внимание кон твоето лице.

Воен суд

деградиран

Тоа е уште една од фризурите за ќелави мажи што обично изгледа доста добро. Тоа е еден од најпопуларните гревови кај мажите со или без повлекување назад. Функционира со пренасочување на вниманието кон вашето лице, но поголема должина на коса може да се задржи на врвот. Ова е одлична фризура за оние кои одат ќелава на пози на помлада возраст да ја задржат косата нешто подолго, во зависност од годишното време.

Целосно бричење

целосно бричење

Како што споменавме претходно, тоа е дефинитивната фризура. Ако имате нерамна коса и губите коса на делови, целосното бричење е најдобра опција. Фасилитаторот секогаш ќе ве одржува чисто и истакнато. Исто така, тоа е фризура во машки стил кој има раб. Нема повеќе да се грижите за чешлање на косата. Единствениот недостаток е изложена на оваа стара глава и може да предизвика проблеми со иритација на кожата како резултат на сончевото зрачење. Важно е да ја одржувате главата добро хидрирана и со заштита од сонце постојано.

Фризури за ќелави мажи: Ајви лига

Овој вид фризура ја имаа бројни филмски актери. Тој е стилски и е совршен начин за борба против опаѓањето на косата. Тоа е најдобра опција за оние кои имаат малку волумен на косата без да изгубат.

Чешлана назад

Стана еден од најпопуларните и е омилен стил кај многу мажи. Тоа е начин да се потстрижи тоа свртете го вниманието од повлечената линија на коса. Само земете чешел и некој производ и лизнете ја косата кон задниот дел на главата од напред. За да изгледа подобро и косата да биде нешто пообемна, можете да користите малку фиксатор, но без претерување, за да спречите косата да изгледа мрсна.

Чешлана на страна

фризура на страна

Тоа е една од класиците кај мажите кои ќе одат ќелав. Во овој вид фризури, косата е долга и се држи над областа каде што ќелавото место е најистакнато. На овој начин, појавата на ќелавост е минимизирана. Ова дава илузија дека косата е подебела и потешка. Единствениот проблем со овој вид фризура кај ќелавите мажи е тоа што мора да го сторите тоа правилно. Ако не се направи тајно, ќе изгледа како класична завеса. За да го направите правилно, мора да ја исечете косата, така што предната страна е малку подолга. Useе користиме чешел со мала количина на производ и чешел што го имаме наназад и настрана. Откако ќе завршиме со чешлање на вашата коса, ќе поставиме малку фиксатор за да дадеме уште некој волумен и да го оставиме фиксиран.

Фризури за ќелави мажи: Тупе со градиент

Ако не сте од оние кои сè уште имаат премногу ќелавост, има многу можности за фризури. Градиентот е една од најмодерните фризури. Ако го мешате со тупе, тоа најдобро функционира со малку дополнителна должина. Важната работа е должината на врвот на главата. Тоа е привлечна фризура што прави да изгледате помлади. Исто така, работи на намалување на знаците на опаѓање и опаѓање на косата.

Висок и тесен

Друг вид на фризури за обвиненија како избричен воен рез е високата и тесна фризура. Тоа е воено инспирирано намалување и, иако не е најразновидно, тоа е едно од најфункционалните кога станува збор за криење на ќелавоста. Високите и тесни кроеви се интересни да се постават добро на страните на подолгата коса одозгора. Има тенденција да го привлекува вниманието далеку од опаѓачката линија и прави косата да изгледа подолго. Друга предност на високиот и затегнат пилинг е тоа што помага да се потенцираат карактеристиките на лицето.

Фризури за ќелави мажи: бледнеат со кратка коса

разновидност на фризури за ќелави мажи

Тоа е уште една од најмодерните фризури за ќелави мажи. Тоа е избледување со кратка коса што ви овозможува да имате малку поголема контрола врз фризурата и општиот изглед на линијата на косата што се повлекува поради ќелавост. Овој тип на парчиња го привлекува вниманието од линијата на косата која е најдолга на врвот на главата. Овие типови на исечоци делуваат многу подобро ако сеуште сте во рана фаза на опаѓање на косата.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за најдобрите фризури за ќелави мажи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.