Упатство за совршен јазол за врзување

Упатство за совршен јазол за врзување

Повеќето мажи носат ист вид јазол за вратоврската цел живот. Сфатено е како пракса и вашите очекувања не доаѓаат од таму за да започнете да правите нови јазли. Сега со Интернет, фактот дека сакаме да научиме и да одиме понатаму е во наши раце, и внатре упатства како овој можеме да научиме да врзуваме разни јазлиПрашање е само да го испробате и запаметите со неколку практики.

Историјата на вратоврската се враќа во Франција кога кралот кој ги регрутирал своите хрватски војници одлучи да им постави шал околу вратот, врзан со мал јазол. Оваа симболика и адаптација се допадна и се рашири низ цела Европа. Први кои забележаа беа Италијанците кои го официјализираа овој вид јазол наречен корвата.

Упатство за врзување вратоврска во вратоврската

Едноставен јазол за врзување

Едноставен јазол за врзување

Едноставен јазол за врзување

Тоа е квинтесенцијален јазол, оној што се гледа во скоро сите видови јаки и затоа ќе ви го дадеме ова мало упатство чекор-по-чекор:

 1. Obserе забележиме дека вратоврската има две продолженија: едната е тесна, а другата широка.
 2. Широкиот дел ќе го монтираме над тесниот и ќе го свртиме наоколу.
 3. Крајот што го свртивме го креваме нагоре и го ставаме помеѓу јазолот што е формиран.
 4. Деликатно ја затегнуваме структурата за да го формираме јазолот каков што е.

Среден јазол на Виндзор

Среден јазол на Виндзор

Во ова друго упатство, јазолот има и едноставна форма, има само една особеност, јазолот е нешто посложена, но неговата форма ќе го направи многу посилен и покомпактен. Вашите чекори:

 1. Ја ставаме вратоврската со двата краја свртени. Willе го поставиме малиот крај десно и широкиот од левата страна.
 2. Ние го поместуваме широкиот крај надесно над малиот крај. И претворајќи го од позади налево.
 3. Подигнете го нагоре, поминете го низ централниот дел надолу (позади) и направете го да помине низ десниот дел.
 4. Свртете го овој дел повторно налево, натерајте го повторно и назад и спуштете го повторно, но од предната страна и направете го да помине низ јазолот.
 5. Затегнете го јазолот со влечење надолу, но цврсто затегнете го со нежно повлекување нагоре.

Јазол за врзување на Виндзор

Јазол за врзување на Виндзор

Јазол за врзување на Виндзор

Војводата од Виндзор е тој што му ја должи честа на овој вид јазол. Тоа е јазол Четири во рака со широки и густи врски. На крајот изгледа како јазол како и другите, но овој има цврста, симетрична триаголна форма што оди многу добро со продолжено деколте. Вашите чекори:

 1. Ја ставаме вратоврската со двата краја свртени. Willе го поставиме малиот крај десно и широкиот од левата страна.
 2. Го поминуваме широкиот крај од лево надесно преку малиот крај.
 3. Ние го свртиме наназад и повторно го поминуваме напред свртувајќи го надесно.
 4. Ние повторно го фрламе назад, но без да го подигнеме го свртуваме налево.
 5. Сега го креваме нагоре и го поминуваме близу до јазолот, го спуштаме и го спуштаме лево.
 6. Сега треба само да ги покриеме вртењата што ги направивме и да завршиме со врзувањето на јазолот. Ние го извртуваме широкиот крај надесно и го повлекуваме назад за да го кренеме нагоре.
 7. Itе го навалиме надолу, но ќе го натераме да влезе помеѓу пресвртот што го формиравме.
 8. Затегнете го јазолот со влечење на широкиот крај, лизнете го јазолот нагоре и прилагодете се по ваш вкус.

Јазол за врзување Троица

Јазол за врзување Троица

Јазол за врзување Троица

Овој друг вид јазол е различен од останатите, ја остава настрана типичната слика за гледање на централниот и правилниот јазол и се позиционира да направи троен јазол. Тоа е доста иновација и Usе нè потсети на јазолот на Селтик Трикетра. Вашите чекори:

 1. Ја ставаме вратоврската со двата краја свртени. Willе го поставиме малиот крај лево и ширината надесно, овој пат е обратно од другите копии.
 2. Го избираме делот од тесниот крај и го поминуваме лево над другиот широк крај.
 3. Ние го ротираме назад и нагоре. Го поминавме напред и гледајќи надесно.
 4. Ние повторно го свртиме наназад и налево.
 5. Одиме на крајот и го поминуваме наназад, формирајќи друг од јазлите. Спуштајќи го надолу, го поместуваме надесно.
 6. Ние го свртиме налево и го враќаме назад во внатрешноста на јамката на вратот.
 7. Сега поминуваме низ дното поминувајќи низ последниот дел што го свртевме.
 8. Со вишокот дел од крајот го поминуваме повторно зад и лево.
 9. Ние го свртуваме од напред и го ставаме преку третиот до последниот јазол.
 10. Со вишокот парче од овој крај го свртуваме на десната страна и го криеме помеѓу вратот на вратоврската.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.