Како да уживате во партнерот на плажа?

ла плеа

По исцрпувачките, исполнети со стрес месеци, тие пристигнуваат долгоочекуваниот одмор и плажата; Во нив имате време да побегнете од градот и да одите на патување со вашиот партнер.

Колку е подолго патувањето, толку поголема шанса ќе имате да се сретнете со вашиот партнер во А. поинаква и поинтимна атмосфера.

Во случај престојот да е краток, треба да имате предвид да уживате во времето во потполност и да се фокусирате на создаде добри времиња со вашиот партнер.

Неколку совети за уживање во патувањето

Оставете ја лошата атмосфера зад себе за да ја погоди плажата

празници

Кога започнувате патување со вашиот партнер, треба да земете неопходни мерки на претпазливост за да се избегнат конфронтации помеѓу двајцата. Идејата е да уживате кога не се расправате, мора да оставите настрана работа или чувствителни прашања, за кои знаете дека можат да ја започнат борбата.

секој на свое место

Иако идејата за патувањето е да поминете време со вашиот партнер, исто така е добро да го имате моменти на осаменост.

Мора да запомните дека и двајцата доаѓате од минување со месеци под притисок и стрес, и тоа е многу позитивно создадете простори каде што можете да бидете сами, чисти умови и најдете се Добра прошетка на плажа е ресторативна.

Иновацијата

Барај нови и оригинални активности да додадете забава и спонтаност на патувањето. Некои спортови на вода, како што се нуркање или сурфање на ветер, или дури и обиколка на околината на плажата, може да создадат дека авантуристички ефект Што бараш.

Вие исто така може да се доближите до хотелски рецепција и прашајте за пакети или активности во близина за туристите. Понекогаш импровизацијата може да се исплати наградувано овошје.

Среќа и романса

Запомнете дека одморите се едни од ретките пати каде што можете бидете без притисок со вашиот партнер. Создадете простори за повторно активирање на романтиката и страста. Може да се обложите на класично возење со светлина и вечера, или возење со јахта по должината на бреговите. Најважно, кога правите романтичен план, е земете ги предвид вкусовите на вашиот партнер. На тој начин, нема да погрешите.

Извори на слика: Социјална технологија /  Фондација Марија úесус Алава Рејес


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.