Три комбинации исечени панталони и обувки за оваа пролет

Оваа пролет, земи стилски исечени панталони и комбинации на обувки Тоа ќе ви обезбеди одлична основа за да успеете со вашиот изглед и канцеларија и слободно време.

Следното се три многу различни идеи едни од други, но сите современи и, пред сè, супер погоден за топлите месеци:

Сарторијални панталони + Лофери

Комбинирање на исечени панталони со сарторијален крој со пар сјајни мокасини е добра идеја и за одење во канцеларија и за слободно време. Додадете неколку контрастни чорапи ако се чувствувате смело или оставете ги глуждовите во воздухот.

За да започнете со работа, пополнете го горниот дел како што тоа го правите вообичаено. Тоа е, кошула - ако е со јака од мандарина, ефектот ќе биде уште поладен - и американец.

После работа и за време на викендите, облечете паметна поло кошула или печатена кошула навлечена во панталоните за лежерен допир на изгледот. Ако ви треба алтернатива на блејзерот, размислете за трезна кожна јакна.

Измиени фармерки + патики

Тоа е одлична основа за изглед на слободно време на широк спектар на инспирации. Можеме да додадеме сè, од џемпер со риги во морнар до кошула со отворен врат.

Фармерките можат да бидат слаби, иако ако сакате да влезете во елитата на машка облека, обложувајте се на некои прав или заострен. Бели или светло-тонови патики (како беж или светло сива) ќе му дадат на изгледот силни пролетни вибрации. Јакна: тексас јакна. Приклучок: Бини.

Летни панталони + сандали

Како што деновите се топлат, побарајте поладни исечени панталони и обувки. За првото парче, постелнината, серкер или некои супер флуидна ткаенина од типот Гучи тие се најдобрите опции.

Што се однесува до сандалите, раковите се секогаш безбеден облогкако и долгорочна инвестиција. Ако се чувствувате смело, размислете за Принстоун.

За горниот дел, можете да изберете од официјална кошула до графичка кошула, во зависност од тоа дали сакате паметен или лежерен ефект.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.