Машки стил на лопен

 

Машки стил на лопен

Фризурата Mullet е многу актуелна, но Има многу далечно потекло. Има многу стилови што ги мешаме од претходните времиња и ги ажурираме прецизни и тесни кроеви на нашето сегашно време, и сакаме како еволуираат имагинацијата и вкусот за класичното.

Неговата синхронија се заснова на правење предниот дел е долг и пристигнете во иста мелодија до пределот на тилот. Делот од страните ќе биде краток, но не и избричен направете го класичен крој и дека во многу наврати станало омразено поради својата форма.

80-ти лопови

Оттука произлегува суштината на овој стил. Нејзината грива се манифестира со голем волумен и со тоа е задржан и нејзиниот горен дел голем многу обемен помпадур. Можеме да го запомниме Андре Агаси како тенисерот кој ја промовираше својата фризура и ги доведе мажите да раскинат со етаблираното. спортистите секогаш тие беа икона на сите трендови на нејзината коса.

Потекло на стилот Mullet

Неговото потекло е донекаде мистериозно, иако се вели дека можеби настанало уште од египетската ера со сфингата, нешто малку веројатно, за други се родило како резултат на Моџул рибари во јужниот дел на САД. Ако е вистина дека започна во 70-тите со модата на глам-рок. Зиги Сардус го популаризираше Mullet со својата црвена грива.

Наместо тоа, Зиги направи декларација за принципи од 80-тите години неговата популарност се зголеми со Дејвид Боуви. Иако нејзината обемна коса и долгата коса во задниот дел може да изгледаат донекаде женствено, нејзиниот импулс ја натера да стане нешто што се истакнува како мажествено, функционално и забавно. Ги анализираме различните резови на Mullet во зависност од нивните варијации:

класичен сече лопен

Овој рез се карактеризира со неговиот голем волумен и каде што на високи грмушки шишки, пресоздадена со личност и со користење на спреј за фиксирање и топол воздух. Потоа нејзиниот заден дел е прилагоден со мала права коса, долга или кратка и прави оваа фризура секогаш да остане непроменета со многу трпение.

Машки стил на лопен

 

Контрастно и обемно сечење лопен

Оваа верзија е купена со текот на годините, станувајќи една од најбараните бидејќи е измешана со други типови на поактуелни верзии. Следи задржување на класичниот крој а нејзиниот врв на главата е крунисан со допирот Помпадур. Во оваа фризура страните на главата е исклучително кратка, а задниот дел е добро исчешлан и се фиксира со малку восок.

Кепен и бледнее

Овие два стила се многу актуелни и затоа можат да се мешаат. Горниот дел останува, речиси без да го допирате и почитувајќи ја многу неговата должина. Иако можете да чешел назад во форма на помпадур, Може да се исчешла нанапред создавајќи многу волумен и оставајќи дел од косата да падне над челото.

Страните или страните на главата се бричат ​​со тој Фаде стил а задниот дел се почитува оставајќи a burst fade стил. Можете да ја оставите таа мала грива што штрчи под вратот или почитувајќи мал рез без голема должина.

кадрава лопен

Mullet е исто така верзија за виткана коса Не потсетува на боб кројот со локни и секако е крој кој вреди да се истакне со прецизност. За да се осигура дека кадрици се добро поставени на своето место, се препорачува да се направи сече кога косата е сува и не влажна.

Машки стил на лопен

Од лево кон десно: Mullet со волумен, Mullet Fade и Mullet со кадрава коса

Кепен со високи контрасти

Овој крој отсекогаш бил ласкав големи контрасти помеѓу кратките и долгите области. Горната површина е создадена со тој голем волумен во форма на помпадур или се остава повеќе многу краток, разбушавен и со мини раб. Идејата е да се направи контраст со другите области на главата.

може да се остави некои страни се сечат до одличен крај а на тилот можете да оставите голема должина или експлозија на коса. Ако горната површина е долга, задниот дел може да се исече многу цврсто и секогаш со одлично украсување.

Кепен со фритворк и деграфиладо

Ова намалување е за оние кои сакаат да ги предизвикаат своите стил и обележете го со личност. Сечењето Mullet што се добива со тесно избричени страни може да биде украсено со прекрасни фроти. Тие треба да бидат цртежи со дебели линии за да не се губат со текот на времето.

Тапиот пресек доаѓа од раката на генерацијата Z. Големите генерации сега се посветени да дадат многу помек изглед со изнемоштени страни.

Машки стил на лопен

Од лево надесно: Кепен со фритворк, Непресаден лопен и Кепен без шишки

Кепен без шишки

Неговиот крој продолжува да ја означува таа техничност, со долга коса на задниот дел од главата и контрастна со предната страна. Во овој случај раб не се појавува, или затоа што е исчешлано наназад или затоа што е исечено за да не падне напред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.