Совети за депилација на анусот

Човек назад

до избричи го анусот Без да се повредите и да се грижите за здравјето на кожата, треба да се користи восок. Оваа постапка може да се направи дома со ленти ладен восок или со топол восок, но се препорачува да и помогнете на лице кое ќе ви помогне да ја депилирате посакуваната област. Друг начин да го направите тоа е да си помогнете со огледало што ја покажува областа, иако ќе биде тешко да се добијат посакуваните резултати.

Без сомнение, најпрепорачаната опција за депилација на анусот е да се оди во а Естетски центар или професионалец. Не заборавајте дека задникот и особено анусот е многу чувствителна област што не може да се избричи како нозете.

Фотоепилација

Една од алтернативите што може да се искористи за депилација на анусот е фотоепилација. Овој метод на отстранување на влакна се состои од пулсен светлосен уред кој пренесува енергија на косата, генерирајќи топлина што завршува со уништување на фоликулот на влакната.

За овој тип на отстранување на влакна важно е да се знае дека доколку се избере фотоепилација, бројот на сесии варира во зависност од личноста, но резултатите од ова третман Тие се спектакуларни бидејќи е можно да се елиминираат помеѓу 70 и 80 проценти од влакната во третираната област.

Ласерска депилација

Како трета и последна опција, ја препорачуваме отстранување на влакна ласер. Оваа иновативна техника овозможува трајно отстранување на влакната, со што се намалува количината на третираната површина за 80 проценти.

Меѓу предностите на ласерско отстранување на влакна, се издвојува дека тоа е еден вид третман погоден за сите типови на кожа, и тоа може да се користи каде било на телото, дури и анусот.

Да се ​​изврши ова Третман за убавина, Препорачливо е да одите во центар специјализиран за ваков вид отстранување на влакна, каде што персоналот го информира бројот на сесии што му се потребни на телото, ефективност на третманот и чекорите што треба да се следат и пред и по депилацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)