Совети за готвење слатки лебови

сладок леб

Ако некогаш отишле на шопинг сладок леб до супермаркет или до месарница, ќе видат дека постојат два вида; еден со добра форма и се чини дека има помалку маснотии, и друг повеќе аморфен и со поголема количина маснотии. Првиот е гуштер за срце, а вториот е гуштер за грло. Ви препорачувам да ги купите оние од срце.

За оние без скара, не грижете се, денес MenconEstilo.com Ние ќе ви научиме неколку тајни за да можат да ги направат дома, викендов.

 • Измијте ги добро, ставете ги гуштерите под млаз ладна вода.
 • Гответе ги во тенџере со ладна вода, овој метод се нарекува готвење со екстракција и она што ќе постигнете е да обезмастете дел од гуштер, покрај тоа што ќе му дадете подобра конзистентност што ќе се користи, а потоа ќе се полни без непријатности.
 • Откако водата ќе зоврие, почекајте пет минути и префрлете ги гуштерите во превртена водена бања (ледена вода).
 • Потоа, извадете ги сите надворешни маснотии и крпата што ги покрива и филете ги или исечете ги на коцки според препаратот што сакате да го направите.

Ако сте ја достигнале оваа точка и сè уште не сте одлучиле како ќе ги јадете, ви даваме два предлога:

 • Филетенелас и заруменете ги во тавата со малку масло. Можете да ги јадете со лимон или да направите почетен салата со зелени лисја, топли гуштери, сусам и ацето.
 • Исечете ги на коцки, испржете ги во тава, додадете исечен зелен кромид, бело вино и крем, сол, бибер и ќе добиете неколку вкусни зелени гуски.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.