Кои се слабостите на жената?

Знајте ги слабите точки на жената и како да ги искористите

Сите мажи имаат неколку слаби точки кои нè тераат да стенкаме од задоволство, кои сите ги знаеме совршено. Како може да биде поинаку? жените имаат неколку слаби точки за кои денес детално ќе ги знаеме. Од нив веќе можеме да ви кажеме дека тие се супериорни по бројни во споредба со оние на мажите, затоа мора да се фатиме за да ја освоиме секоја жена од почеток до крај.

Ушите, вратот или сексуалниот орган се слабите точки што сите ги знаеме, но барем има уште половина дузина повеќе точки што мора да ги следиме одблизу и знаејќи како да се грижи и да се справи за да може да ја заведе и освои секоја жена.

Еве ви покажуваме 10-те главни слабости на жената:

Поврзана статија:
Како да се заведе мажена жена?

Областа за коса

Косата, и покрај тоа што може да изгледа, е една од слабите точки на секоја жена. Ако никогаш не сте го пробале, допрете ја косата на вашата девојка токму сега, на вашиот флерт или на жената за која твоите очи се хирибитас, и ќе видиш како тие се многу приемчиви.

Секако, одберете го времето и местото каде добро ќе ја допрете областа за коса, бидејќи не е исто да ја допирате косата кога се занимаваат со спорт и се испотат, отколку кога се обидувате да бидете интимни во последниот ред на кино .

Област на вратот

Исто како што прават вампирите, Ако сакаме да ја откриеме слабата точка на жената, мора да се фрлиме пред нејзиниот врат, да, не за да му касне за да ја добие целата крв, туку за да му даде бакнежи и да го погали.

Не е математички, туку вратот тоа е обично кај скоро сите жени една од нивните најголеми слабости, и дека секој добар човек треба да го искористи без размислување двапати.

Уши

Друга слаба точка на секоја жена, освен некои донекаде ретки, се ушите што можеме да ги гризнеме, цицаме или галиме до натерајте ја секоја жена безнадежно да се топи.
Како и секогаш, немојте да бидете животно, што понекогаш сме многу, и бидете внимателни со ушите што не се јадат, ниту може да се свиткаат или да се играат со нив како beверот.

Шепоти ги и сруши ги

Дичен que една од најатрактивните работи кај мажот е да има убав и пријатен глас. Без разлика дали е ваша куќа или не, искористете ја можноста да им шепотите и да срушите која било жена. Можеби ви изгледа малку апсурдно, но зборувањето шепотење, на пример во увото на вашата девојка или сопруга, може да ја излуди апсолутно.

Област на стомакот и стомакот

Оставањето на главата, стомакот и пределот на стомакот е уште една од слабите точки на секоја жена, или барем на мнозинството. Да им дадете бакнежи, да ги лижете или дури и да и дадете мали гризнувања може да биде многу пријатно за вашиот партнер.

Секако, бидете многу внимателни, бидејќи стомакот и стомакот освен што се слаба точка, може да бидат и проблематична точка, особено по вечерата или во оние лоши периоди што жените обично ги доживуваат секој месец.

Грбот

масажи за стимулирање на слабите точки на грбот

Зад областа на стомакот и стомакот е грбот и е нова слаба точка за повеќето жени. Добра масажа, неколку бакнежи или повремен удар може да ја стопи одбраната на секоја жена.

Ако сакате некој добар совет, малку крем или масло може многу да ви помогне при патувањето по грбот на жената.

Вагината

Како би можело да биде инаку друга од слабите точки, да не речам дека најслабата од која било жена е вагината, како и надворешните и внатрешните усни на истата. Добрата масажа со прстите, со устата или што и да ви падне на памет може да биде врв на секој состанок или какво било прегледување на сите слаби точки.

Совет: Подавањето прст на оваа област со вашиот пенис, исто така, може да биде многу пријатно за вашата жена. Не е неопходно да се имаат многу голем невин член за да го постигнете, но ако сè уште сте заинтересирани да го зголемите вашиот пенис на безбеден начин, тоа е сега можно преземање на главната книга за пенисот со кликнување тука

Уште еднаш, бидете многу внимателни да не влегувате во длабочините на вагината, ако не сте сигурни дека жената е предадена на вашите нозе, бидејќи во спротивно, ако лесно влезете во неа, може да завршите многу, многу лошо.

Внатрешни бутови

Ако вагината е најслаба од сите слаби точки, галењето, галењето или бакнувањето на внатрешните бутови може да го скрши отпорот на секоја жена.

По којзнае кој пат, мора да препорачаме да бидете многу внимателни, бидејќи тоа е дел до кој не може лесно да се пристапи, а особено ако ја немате потребната доверба со жената.

Стапалата

како да се стимулираат ерогените точки на стапалата

Освен ако не почувствувате малку одвратност да допрете или да цицате на женските нозе, ова ќе биде една од слабите точки на која било од нивИако во зависност од моментот и ситуацијата и мирисите на секоја од нив, во повеќе од една пригода се препорачува да им пристапите.

Под ризик да бидете тешки, бидете многу, многу внимателни, не само поради мирисот, туку затоа што ако жената има скокоткање и успеете да ги пронајдете, може да завршите со добар удар во устата.

Аналниот регион, слаба точка и забрането во многу случаи

Поврзана статија:
Како да мастурбирате жена

Опасност, последната слаба точка што може да ја посетите кај жена е аналниот регион, но Во оваа област, ако не дозволат да се приближиме, треба да бидете исклучително внимателни.

Неколку милувања, неколку бакнежи или обичен допир можат да ја стопат секоја жена, но повеќето од нив за жал нема да дозволат да се доближиме до неколку инчи. Ако сте од оние кои имаат забрана за забрана од овие области, обидете се да и покажете на вашата девојка што недостасува.

Подготвени сте да ги истражите сите слаби точки на жената? Ако и таа девојка е свршена, еве ви покажуваме како да се заведе мажена жена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ДЕНИ JОСЕ dijo

  Би сакал да ми испратите нови или други коментари за сите постоечки точки во овој објавен коментар

 2.   Вилијам Медина dijo

  Добро појаснување на полот на г-точките

 3.   Мрдрејк dijo

  Прашајте за косата, би сакал да знам кои делови се почувствителни. И, ако можете да разјасните од која точка да започнете да давате наредба на 10-от повеќе или помалку роднина, би било одлично. Многу добар пост.

 4.   Луифереро. dijo

  Би сакал да знам малку повеќе за овие слабости, и како жени и како мажи.

 5.   Луифереро. dijo

  Би сакал да знам малку повеќе за овие слабости, и како жени и како мажи
  .

 6.   Сантијаго dijo

  Одлично во сè, барем оние поени што ги давам се ставаат на допир

 7.   Луис Абелардо dijo

  Ми се допадна да знам малку повеќе за ова

 8.   Роџер dijo

  Спроведов скоро сè, но оној за цицање стапала

 9.   Сикеси dijo

  Сакав да ја ебам Анита во задник .... Потоа сфатив дека немам задник и почнав да плачам xD.

 10.   Хамилкар dijo

  Добра информација ми се допадна одлично
  И многу добро во детали благодарам.