Скејтерски стил за мажи

Скејтерски стил за мажи

Стилот на скејтер влева каприц на удобност. Неговата мода е поврзана и надополнета со уметноста урбани и до ден денес го имаме присутно како дел од племе кое го дава својот стил. Преку нашиот моден дел зборуваме за оваа машка мода и за каков тип на облека се карактеризира.

Нивниот начин на облекување скрши калапи уште во 1950 година и поконкретно во САД, каде бандите ги земаат даските за лизгање во рака и се претопуваат во стил "сурфање на тротоар". Неговото создавање не требаше долго да го прошири својот стил и со тоа да создаде култура промовирана од адолесцентите. Толку многу му се допаѓа што денес нема разлика во неговите полови и сега го внесува својот начин на облекување со препознатлив начин, со излитени патики, слаби панталони и широки кошули.

Скејтерски стил за мажи

Удобна, пространа облека а со некакво носење е она што го идентификува стилот на скејтер. Практичното секогаш се предлага и со спортска облека каде што преовладуваат широки маици и дуксери. Набљудуваме какви се карактеристиките на секој од деловите на оваа мода и како да се комбинираат со тој верен стил.

Скејтерски стил за мажи

Маици и дуксери

Без сомнение, тоа е најдобрата колекција како облека за секој скејтер. Преовладуваат широките маици со основниот печатен цртеж, без разлика дали се работи за бренд, слика или лого за да го постигне својот естетски стил. Неговиот дизајн е придружен со тркалезни вратови и долги или кратки ракави, од кои многу може да бидат во комбинација со карирани кошули и одврзана.

дуксерите се спортски, широки и повеќето направени со качулки. Многу од нив имаат и печатено лого или бренд и пред се мора да отстапат место на таа голема удобност за движење. Боите го напаѓаат секој модалитет, со тотален успех ќе преовладуваат неутралните тонови, па дури и оние кои се носат во таа сезона.

Поврзана статија:
Урбана облека

Долги, кратки и спортски панталони

Панталоните повторно постигнуваат гол идеологијата на удобност и слобода на движење. Фармерките отсекогаш се карактеризирале со неколку големини над она што човекот може да го носи, многу широки и поставени на половината со ремен. Тесните фармерки создадоа тренд години подоцна и може да се носат, но да бидат практични и со многу еластин.

Спортски панталони или спортски панталони Тие, исто така, преовладуваат, бидејќи во овој случај се многу поправени и затегнати, без да мора да го ограничуваат движењето. Дики панталони се исто така амблем на многу брендови за лизгање, тие беа дизајнирани да бидат пространа и флексибилна вклучувајќи кој било од неговите модели: 874, 873, 872 и 803.

Во лето преовладуваат шорцеви со тој непогрешлив скејтерски стил ги прави стандардно да носат. Секогаш краток над колена, за слобода на движење и со големи џебови. Дури и како најдобра опција тие секогаш можат да станат спортови.

Скејтерски стил за мажи

Спортските чевли

удобни чевли Се рангира на прво место на листата на карактеристики во стилот на скејтер, обично секогаш патики. Водечките брендови се конверт и комбиња а во рамките на овој стил оние со низок струк, иако ги среќаваме и оние со висок струк.

Има брендови кои го разгледаа овој ретро стил, секогаш со многу специфични карактеристики. Неговите материјали секогаш треба да бидат отпорни и издржливи за сите нерамнини и нерамнини во овој спорт на абење. Особено зајакнување на страните на чевлите за употреба со скејтбордот.

На спортистите им се потребни удобни чевли, со табани што прават да ја почувствуваат таблата и со отпорна обвивка за триење на подот и таблата. Има многу брендови кои имаат одличен дизајн и се направени со материјал кој е со врвен квалитет.

Патики Стариот школ Тие се фаворити во светот на скејтбордингот. Неговата идеја е без тешкотии да изрази каков е овој стил, дизајниран со табани што не се лизгаат и во форма која ја осмислувале скејтбордерите низ годините.

Конверс е исто така уште една икона. Предложени се неколку верзии, и ниска трска и Чак Тејлор Ол Стар, или високиот бастун, класика за комбинирање со секој стил.

Скејтерски стил за мажи

Додатоци

Не треба да преоѓаме некои од додатоците толку карактеристични за скејтерите. Капите се иконска претстава што ги издвојува без никакво сомневање, секогаш за заштита на главата.

Други ставки што треба да се забележат се синџирите на страните на панталоните, да се чуваат мали чанти или паричници на место поради спортот што се практикува. нараквиците тие исто така користат многу комплементи, како ранците прекривки на двете раце и фановите пакувања кои беа користени без дискриминација во 90-тите, многу од нив носени до градите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.