Бинарен LED-часовник

часовник за loversубителите на технологијата

Ако го разбирате бинарниот систем, вие сте страствени часовници како разновидна и оригинална галантерија, Овој стил на часовник, ќе биде за вас автентично чудо, тој е новиот ЛЕР бинарни часовници, некои јапонски часовници го гледаат тоа со користење на векторски LED светла во боја.

Оригинални модели, многу чудно, со зелени, жолти или сини светла дека преку овој бинарен систем, тие го означуваат времето, што можете да изберете дали сакате да се појави или не едноставно со притискање на копче или обележување на проценето време. Значи, во режим на време, најлевата вертикална колона го претставува бинарниот час, користејќи 4 различни бита и следниот хоризонтален ред, ги означува точните минути, со 16 различни бита.

Исто така, во режим на датум, броевите на месецот се наоѓаат во вертикалната колона и како во записникот, деновите се во хоризонтала, нешто едноставно за оние што го разбираат бинарниот систем и многу комплицирано за оние кои немаат идеја, но да, луксуз на часовници што поставуваат трендови, стил и се елегантни таму каде што постојат.


часовник за loversубителите на технологијата
Овие страшни Бинарни часовници со Лед, Тие се насочени кон секакви луѓе, иако искрено мора да имате познавање и на компјутерите и на овој систем, бидејќи сè додека не го закачите, тешко е да го дешифрирате времето. Но, за loversубителите на нови технологии и кои сакаат да го истражуваат механизмот на нештата, Beе биде како да имале часовник од овие во своите раце уште од раѓање.

Како заклучок, прекрасен часовник со напредна технологија, со креативен, елегантен допир и идеално да се подарите доколку имате важен настан во наредните месеци, бидејќи нема премногу висока цена, а може да чини помеѓу 30 евра и 60 евра, во зависност од моделот, но без сомнение се одлични, со кожен ремен и армиран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   гастон dijo

    Каде можам да ги купам овие модели?