Пет бели додатоци за да го разубавите вашиот изглед

Бел часовник

Дали сте од оние кои од време на време прибегнуваат кон тотално бело во текот на пролетта / летото или преферирате оваа боја да биде присутна во вашиот изглед само преку една или две нота? Да се ​​има добар арсенал на бели додатоци е потребно во двата случаи.

Следното е пет парчиња кои благодарение на белото тие ќе им дадат сјај и свежина на вашите тимови, особено ако вашиот стил тежнее кон минимализам.

Бие x Фенди

Од суштинско значење за изолирање од бучава и дома и на работа, слушалките се задолжителен додаток во арсеналот на кој било маж. Белиот и раката на италијанската луксузна фирма, Фенди, придонесуваат плус на чистота за веќе дизајниран со голема чистота на линиите, како што е од Битс од Дре.

Мејсон Маргиела

Тие претставуваат движење не без смелост, но носењето бели очила за сонце е наградено ако сакате да го подигнете вашиот стил и, пред сè, дајте му на вашиот изглед повеќе летен воздух веднаш

Топман

Меѓу следбениците на уличен стил, има вистински fansубители на бандани, кои се врзани околу вратот, се крајно софистициран начин за заокружување на изгледот. Во бело и со класично печатење на Пејзли, тоа е безбеден облог за топлите месеци.

Hollister

Ранците се уште еден додаток што мора да го имате, особено сега кога се во полн ек. Можете да изберете тотално бел модел или тоа вклучува неколку траги во боја кои го истакнуваат вашиот празник и духот на плажата.

Дизел

Белата боја може да биде и машка и произлегуваат вибрации за возрасни, што е докажано со овој дизел часовник со силиконски ремен и иридентно стакло, идеален за потоплите месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.