Оваа фармерки во есен-зима… во боја!

ова Есен-зима облечете ги нозете во боја затоа што фармерките ќе почнат да го исполнуваат нашиот плакар. Оставете ги нијансите на сива, сина и црна боја и дајте поинаков шмек на вашиот изглед со најновиот тренд, обоени фармерки.

Комбинирајте ги панталоните во боја со палта во воени тонови и неутрална боја во дресови, кошули и маици. Една од боите на кралот ќе бидат црвените во сите свои нијанси. Можете да ги комбинирате со палта во потемни бои како што се сини и зелени и кафени чизми или чевли. Тие се совршени!

Ако се одлучите за сина, тие се исто така добар избор. Тоа е повеќе класичен изглед до најчистиот британски стил, каде што волната и плетената облека се задолжителни во нивната комбинација. Комбинирајте го со a класичен сив блејзер и кафеави чевли. Haveе имате совршен изглед за вашиот ден за ден.

Една од моите омилени е оваа што сега ви ја презентирам. Станува збор за а повеќе лежерен стил во кои комбинираме фармерки во боја на цигла со дуксер од сива волна и излитена тексас јакна.
Во врска со обувките, одлучете се за патики или чизми. Beе биде одлична комбинација. Ако сакате додатоци, не заборавајте да понесете капа или торба за рамо.

За најсмелите, еве примерок од сите бои што можете да ги комбинирате претстојната есен-зима 2012-2013, и знаете. Бои за вкусови!

Во Хавеклас: Идеи за носење 3 вида блејзер: обоена, лента и проверена


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Нестор Ванони dijo

    Јас енканта!