Обложувајте се на капи и капачиња оваа сезона

Капите се во мода. Без оглед на причината за криење на главата под нив (лоша фризура, ретко населени глави или заштита од сонце), вистината е дека тоа ќе биде одличен изговор да бидете трендовски. Капите, капачињата и капачињата се веќе тренд, па ... кому му треба причина?

Пазарот ни нуди алтернативи за сите вкусови, од предлогот на Burberry prorsum, што се потпира на брчки капи од третирана кожа, од модел природна боја со широк раб и стил на градинар, или друг вагабонд стил, заснован на ткаенината на традиционалното лоденско палто, до капите од Луј Витон, полн со детали како тесни црни кожни ленти или негов предлог во сурови бои со широк обод, збрчкан и лежерен стил.

Комес де Гарсон предлага сино-бела капа со гингам квадрати, краток раб и суров бенд, во најчист стил на француска ривиера, за цена од 115 евра, додека од Хакет тие доаѓаат кај нас британски карирани капачиња, како неговиот модел во темносина, жолта, бела и црвена боја со кариран дезен, по цена од 45 евра.

Друга опција е да набавите еден од капачињата што ни ги нудат безброј спортски и модни фирми на пазарот секоја година, како на пр Лакост, капа за визир со ретро тениска мрежа, за 40 евра. Јас лично се наклонувам кон други дизајни, потписи, па дури и естетика во однос на овие модели на фотографија.

Преку: Менстил


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Соња dijo

    Сакам мажи со капи, зошто Шпанците не треба да бидат посмели? Тие носат само капачиња, но тешко им е да се расположат со други видови капи.