Обележете ги вашите мускули - Како да се облечете за да изгледате посилно

Адам Левин

Вистинска скучна работа е да се остави кожата во теретана за подоцна облеката да не им прави правда на нашите мускули. Кога се гледате во огледало без кошула, изгледате посилно од порано, но кога се облекувате, како сè да исчезнува под ткаенината. Па, во оваа белешка ви нудиме одлични Трикови за костуми за да извлечете максимум од вашите мускули, без разлика дали се големи или мали.

Кога шевовите на ракавите се под рамената може да се појави дека не сме доволно големи за да ја наполниме кошулата или маичката. За да се избегне овој ефект, потребно е да се проверете дали шевовите се наоѓаат само во висина на рамото па дури и малку погоре. Се разбира, без да претераме, затоа што тогаш ќе ризикуваме да изгледаме како да имаме погрешна големина. Засукувањето на ракавите, нешто што исто така е тренд, исто така помага да се проектира поразредена рака.

Маичка со истегнување H&M

Најдобар материјал за зајакнување на мускулите е растегливиот памук, како што е случајот со кошулата H&M што можете да ја видите над овие редови. Иако тоа не е доволно, но мора да се обидете да го направите видот на исечокот што одговара на рамената и рацете, без да ги затегнете директно. Областа на трупот, во меѓувреме, треба да биде полабава, бидејќи работите што се затегнати на стомакот, прават да изгледаме помали и потенки.

Маиците кои се полесни на врвот отколку на дното, повеќе ги искористуваат мускулите на рацете отколку оние во цврсти бои, но не треба да се потценува моќта на хоризонталните ленти, што не прави да се појавуваме многу пошироко отколку што навистина сме. Сепак, не е потребно тие да бидат секогаш ленти, но можеме да пребаруваме и обрасци кои одат хоризонтално наместо од горе до долу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)