Како да носите пастелни тимови со стил

Пастелните тимови се повеќе весели од типичните црни и морнарски, но посуптилни од светлите бои, па затоа и се одлична опција за топлите месеци.

Иако можеби главната причина да се земат предвид пастелните тонови е што оваа сезона тие се во полн ек. Ако одлучите, следново е четири правила што ве охрабруваме да ги земете предвид за да создадете супер стилски изглед.

Белата е ваш сојузник

Белата боја е безбеден облог, бидејќи работи одлично со сите пастелни тимови. Можете исто така да создадете тонски изглед, додавајќи кошула или маица со иста боја / различен тон како и костумот. Изберете бело ако барате одредена трезвеност и тонска опција ако се чувствувате смело.

Не судир

Карузо

Многу темни тонови, особено црни, се судираат со повеќето пастелни тимови. Ако почувствувате потреба да и се спротивставите на нејзината мекост со црна облека, немате расположение за ваков тип костум. Ако го ставиш, прифатете го стилот „Мајами Вице“ со сите свои последици.

Размислете за широки костуми

Иако опремените прилагодувања продолжуваат да бидат најпопуларни кога станува збор за костумите, широките дизајни повторно добиваат наоколу. Местото на пистата го враќа духот на 80-тите години Јакните и широките панталони на Сони Крокет повторно се кул.

Покажете ги глуждовите

Zara

Пастелните тимови даваат летни и празнични вибрации. Иако можат да се носат на класичен начин, Theе го извлечеме максимумот од нив ако се обложиме на панталони чија должина ни овозможува да ги покажеме глуждовите. Ако не, секогаш можете да му дадете на басот две или три вртења нагоре.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.