Најдобрите фризури на Јуан Мек Грегор низ годините

Јуан Мекгрегор

Еван Мек Грегор е меѓу најценетите меѓународни актери повеќе од две децении. За сето тоа време, нејзината коса е едно од клучните делови на нејзиниот имиџ.

Благодарение на неговата структура на коските (и неговата несомнена коса), Британците Имаше многу разновидни фризури, од кои ние ги собираме најдобрите подолу:

Многу кратка француска култура со долги бабрибри

Неговиот имиџ во „Trainspotting“ - филмот што го катапултираше до ardвезда во 1996 година - не може да се потроши. Беше и продолжува да биде извор на инспирација за светот на модата. Во помладите години, Рентон гребеше и крпа (фармерки и тесни маици беа неговиот белег) и коса. А. воена инспирирана фризура го заокружи својот иконски изглед во овој филм на Дени Бојл.

Помпадур

Без сомнение, нашата омилена фризура е оваа половина готов помпадур. Начинот на кој бравите стојат исправени на врвот е многу лежерен, но добро дефиниран.

Странична лента

Со Рок Хадсон во неговите филмови со Дорис Деј како главна референца, косата на шкотскиот актер доби А. темна нијанса и уредна лента од страна во оваа почит кон романтичните комедии од 60-тите години на минатиот век.

Нежните и со волумен

Филмот „Почетници“ покажува многу природен Мек Грегор, иако за да се постигне тој ефект - што тој го користи многу често - треба малку работа. Тајната на неговото толку ласкаво е тоа чешел го предниот дел нагоре и странично, што додава форма и висина на вашата фризура.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.