Најдобри фризури за мажи

фризури

Како и во светот на модата, така и во светот на машките фризури се развива. На секоја сезона сме сведоци на нови трендови.

Иако секој од нас има фризури кои најдобро одговараат на нашиот личен стил, секогаш е во ред. знаат модата на моментот, во овој случај пролет и лето 2017 година.

Неколку фризури за оваа година

стил

Подсечен стил

Ако е наметнување за некое време. Покрај пролетта и летото, се добива впечаток дека потстрижените фризури тие ќе продолжат во есен и зима.

Овој тренд на избричена фризура не мора да влијае на целата глава. Може да се остави долг на средина на косата, и избричен на страните. Постојат неколку стилови и опции, во рамките на „потценувачот“.

Страничната лента

Во оваа фризура, линиите се добро обележани, косата е дефинирана на свое место, па дури може да има и влажен ефект, користејќи гел. Тоа е свеж изглед, идеален за високи температури.

Страничната лента има ретро или гроздобер нијанса, што го прави идеален за настани и други многу посебни прилики.

Тупеј

Таа е една од најкористените фризури во последниве години. Повторно е одлична опција. Нечесниот допир, кој го бараат многу мажи, е комбиниран со можностите за волумен од овој стил.

Така што маичката изгледа добро, косата на тилот и страните ќе биде пократка отколку на горниот дел од главата. Восок, влажни прсти, четка за наежвам и спреј за поставување може да направи чуда.

Треснењето

Ако носите удирања во пролетното лето оваа година, тоа мора да биде со модерен стил и модерен рез, слоевит, продефилираа, дури и со скала рамо до рамо.

Стил на хипстер

Тоа е тренд кој порасна многу. Обично дел од долга коса, собрана во пунџа или опашка.

 

Извори на слика: Букми / Јас сум Пепе Вела


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.