Најдобра фризура за мажи

стил за мажи

Многу малку мажи тие се грижат за својата коса како што заслужува и се осмелува Промена на изгледот па дури и да ја чешлате косата на поинаков и смел начин. Голема грешка, бидејќи колку што е важна нашата гардероба, парфем или додатоци, е и фризурата. А. сјајна коса, мека, свиленкаста, исто така, може да направи секој да се зауби, затоа подгответе се да пробате нови стилови и да поставите трендови меѓу вашите пријатели.

барај мажи

Фризурата што стана модерна кај машкиот пол е онаа Азиски, совршен за младешки изглед. Тоа е многу практичен и лесен за постигнување предлог, со кој ќе постигнеме лежерен стил и бунтовен воздух. Трикот за да го постигнете ова е да ја дефилирате косата во слоеви, се разбира, подобро е да ги оставите во рацете на вашиот фризер. За да го чешлате, треба само да му дадете волумен со прстите и да нанесете производ за да добиете повеќе сила и да ја дефинирате јачината.

фризура за мажи

Друга многу успешна фризура оваа сезона е онаа што се обложува на еден вид марамче. Бујна коса, долги удирања малку свртени и разделени на едната страна. Познати личности и фудбалери знаат многу за поставувањето трендови, но прашајте го Дејвид Бекам, кој ја направи модерната непогрешлива фризура со грб.

пинадо за мажи

При изборот на фризура мора да ја земете предвид вашите карактеристики, и формата на лицето, бидејќи секој маж фаворизира една фризура повеќе од друга. Ако имате тркалезно или квадратно лице, можете да носите скоро каква било фризура, додека ако имате издолжено лице, подобро е да одите на разбушавен или брановиден стил.

Преку: http://www.peinados.ws


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.