Модни часовници

Модни часовници

Кога сакате да бидете модерни, не само што треба да гледате нова облека, туку и додатоци. Прстените, нараквиците и часовниците се клучни парчиња за да изгледа вашиот изглед многу поразвиен. Во овој пост ќе разговараме за модни часовници од 2018 година за да не пропуштите никакви детали и да бидете ажурирани.

Бидејќи часовникот не само што го кажува времето, туку и вашиот стил. Тука ви ги претставуваме модните часовници за 2018 година. Дали сакате да знаете кои се тие и нивните главни карактеристики? Прочитајте за да дознаете.

Совети за моден часовник

Машки модни часовници

Модата не е само да се следи, туку и да се доведува во прашање. Зошто е модерен овој модел на часовник? Дали нуди некој вид на нова опција или е едноставно за дизајнот и финишот? Првото нешто што треба да се запрашате е дали моделот што е во мода одговара на вашиот стил на облекување. Постојат многу луѓе кои престанаа да користат часовник бидејќи секогаш имаме при рака паметни телефони.

Часовниците не само што чуваат време, тоа исто така кажува многу за личноста што ги води или барем она што тие се стремат да бидат. Подобро е да заборавите на технолошкиот напредок и да размислите што може да направи часовник за вас.

Добро е да се знае дали часовникот е водоотпорен. За да го направите ова, мора да знаете колку метри длабоко е во состојба да одолее под вода.

Важно е вашиот часовник да одговара на гардеробата исто како што би била друга облека во вашата гардероба. Мешавината што ја нуди и контрастот на часовникот со остатокот од телото треба да имаат смисла. Иако звучи чудно, да имате часовник од кожен ремен може да биде совршен за да одговара на врвките на чевелот.

Откако ќе се споменат овие упатства, продолжуваме да ги гледаме модните часовници за 2018 година.

Пософистицирани модни часовници од 2018 година

Годинашните часовници се генерално тенки и со повеќе од еден патент. Тие имаат парчиња во стилот на гроздобер и додаваат класицизам и личност. Тие се прилично романи и импресивни. Постојат спортски типови, други со футуристички материјали и некои женствени парчиња што им даваат своја еволуција на часовниците.

Многу од нив се одлучуваат за нови бои, а други се обидуваат да го вратат сјајот на старите часовници. Наоѓаме машки парчиња кои се движат од 38 до 45 mm во дијаметар и облечени во злато, платина, керамика и многу челик. Од друга страна, наоѓаме задебелени бои на сферите како сива, сребрена, темно сина, бела и црна.

Постои широка и уникатна понуда. Ние дури наоѓаме часовници во класичен стил кои изгледаат доста добро во кое било време од денот и други спортски часовници кога личноста е надмината од овој спорт.

Beginе започнеме да ги опишуваме најважните за да можете да добиете идеја.

MontBlanc

MontBlanc

Геосфера Монтбланк 1858 година ја слави 160-годишнината од производството на Минерва, и поконкретно, професионалните часовници направени во 20-тите и 30-тите, кои го отелотворуваат духот на истражувачкото планинарење. Тоа ни го покажува светското време на поинаков начин на кој се претставени два куполни глобуса кои ги претставуваат хемисферите.

Може да го најдете на располагање во две верзии од 42 мм. Едниот е изработен од челик, а другиот е ограничен на 1.858 бронзени парчиња. Лентата е изработена од старо теле или природен текстил.

Картие

Картие

Овој тип на часовник се нарекува Сантос де Картие и тој е митски часовник создаден во 104 година и еволуирал за да стигне до нашите зглобови. Има поудобна рамка и лесно заменливи ремени за да одговараат на големини. Има нараквици кои можат да се скратат и прошират без потреба да се оди кај часовничарот.

Достапно во 12 верзии и две големини во челични, челични и златни, златни и кожни футроли и со скелетизиран бирач.

Panera Panerai

 

Panerai Luminor Due е најтенката и најразновидна креација што ги преплавува модните часовници. Тој е целосно еволуиран со дијаметар од 38 мм и обложувајте се на тенки зглобови. Означениот дизајн и неговите чисти и минималистички линии значат дека можете да уживате во него со сиот луксуз.

Пијаже

Пијаже

Piaget Altiplano Ultimate Automatic 910P влегува во пантеонот на најтенките часовници во светот со дебелина од само 4,30 милиметри. Тој е дизајниран како неразделна целина и движењето и кутијата формираат единствен субјект. Има 219 компоненти во кои е вклучен периферниот ротор.

Неговиот дијаметар е 40 mm и може да се уреди во розова или бело злато со црн алигаторен ремен.

Ланге и Сане

Пијаже

Овој часовник припаѓа на семејството на колекции Lange 1, кое работи од 1994 година за создавање на најдобрите часовници во светот. Направен е со материјали од бело и црвено злато и трибоен цврсто златно бирање. Може да се совпадне со кафеавиот ремен.

Неговиот рачно калибар, украсен и склопен рачно, работи со функции на часови, минути, мали секунди со секунди запирање, голем датум на Ланге и Индикација за резерва на електрична енергија од 72 часа.

Бидејќи сите овие часовници можат да ви помогнат да го подобрите вашиот стил, прво мора да пробате како можат да ви одговараат со облеката што обично ја носите. Важно е да се мисли дека не само затоа што часовникот има добар дизајн, може да одговара на вашиот стил. Што повеќе, буџетот е нешто што треба да се разгледа. Ако остатокот од облеката не е квалитетен, а часовникот е, разликата во стиловите ќе биде многу забележлива. Обидете се да ги прилагодите и двете за да се издвојува од толпата.

Најприфатливи модни часовници од 2018 година

Повеќе достапни часовници

За оние кои немаат толку многу буџет да купат часовник, еве список на поевтини часовници, но со добар квалитет.

Часовник на Хуго Бос. Неговиот ремен е изработен од кожа, потопен во длабочина до 50 метри и со добар дизајн и завршна обработка.

Никсон. За оние кои ја сакаат црната боја, овој часовник има дискретен дизајн кој совршено се вклопува со костум. Може да се нурне длабоко и до 100 метри.

Дизел. Со овој часовник ќе ја добиете целата удобност на кожата и нејзината црна боја игра многу добро со секоја елегантна комбинација. Може да биде потопен до 100 метри.

Casio. Марката позната и распространета како Casio не може да изостане. Со овој часовник можете да го видите времето во темница со неговите светли стрелки. Отпорува до 50 метри под вода и траењето на батеријата е 3 години.

Вие исто така можете да бидете модерни без да потрошите толку многу пари на часовник.

Се надевам дека со оваа информација ќе одлучите да ги купите најдобрите модни часовници и да уживате во нив. Не заборавајте дека можете да ги оставите коментарите за да ги решите сите прашања.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.