Машки пижами

Оригинални пижами

Секој маж пред неколку години иако некои денес исто така не му даваат големо значење до дизајни за долна облека или пижами да одам да спијам, бидејќи имаат доволно со стара маица или било какви панталони, но без оглед на ова, постојат одлични брендови и разновидност на продавници кои нудат креативни и иновативни модели за дека мажите одат на последното дури и да спијат.

Така како и времињата Тие се менуваат и сега стилот е повеќе од кога било Како метросексуалец, не можеме да игнорираме дека грижата за облеката за спиење е исто така важна, за да се даде добра слика дури и ако не одите или фризура ниту избричен, бидејќи дома целта е да се биде пријатно.

Слично на тоа, истакнете дека можете да најдете голем број на различни модели на пижами За вас, со креативни отпечатоци на панталоните и едноставни кошули со половина ракав во цврсти бои, многу кул комплет кој сигурно ќе задоволи некому. Овие пижами може да се најдат во специјализирани продавници или во големи површини.

Од друга страна, споменете го тоа Денес има и пижами за мажи нешто поактуелни, кои одат скоро да одговараат на облеката за да излезат на улица, како памучни панталони за пижами во „срања“, со лабава маица т.е. може совршено да се комбинира со кардиган во ред во случај да е постудено.

Пижами
Исто така, во продавниците од Зара, во делот за мажи, ќе најдете и модели различни пижами за вас, во сива, камила или зелена боја, кои се совпаѓаат со основните кошули со долги ракави во беж бои, кафеава или бела боја, многу обичен изглед за да ја обиколите куќата, но тоа е истрошено и пријатно.

Затоа, не двоумете се да додадете боја на твоите пижами и имај модел како овие, или во покласичен стил или во модерни форми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.