Кошули со кратки ракави, да или не?

Пред неколку години беше ужас да се носат кошули со кратки ракави во лето, но оваа година, овој тренд нè изненади со тоа што се појавивме и бележиме повеќе од кога и да било порано. Многумина се егоблогери во САД кои се определија за овој тренд и тие почнаа да се покажуваат во својот изглед кошули со кратки ракави.

Кошули со кратки ракави, да, но не по секоја цена

Тие се во мода, но не и секој вид кошула со кратки ракави. За да го носите, од суштинско значење е да се земат предвид неколку аспекти.

  • Прилагодено според соодветната мерка: Како кошули со долги ракави, клучот е фит. Бидете сигурни дека е вашата големина, не само во должина, туку и во ширина. Не премногу лабава, не премногу тесна, сè како што треба.
  • Ткаенини, полесни, толку подобро: Ако барате удобна, лесна кошула со кратки ракави, која не се прегрее, обложувајте се на ткаенини кои се исто така лесни. Лен, памук или поплин се три од совршените ткаенини за летово да носите кошула со кратки ракави.
  • Нежните или дезенирани? Да ги вкусите боите, но за почеток, нема ништо подобро од тоа да се одлучите за обични кошули што ќе можете да ги комбинирате со какви било панталони. Ако веќе барате плус за да дадете поинаков шмек на вашиот изглед, изберете кошули од велур со ленти или контрастни бои за да додадете плус текстура на вашиот дневен изглед.
  • внатре или надвор? Не сите кошули со кратки ракави се носат исто. Ако одберете кошула со кратки ракави да ја носите со чиноси и чевли, изберете крој кој ќе влезе во панталоните. Ако, пак, барате кошула со кратки ракави што ќе ја носите со обични панталони или шорцеви, оставете ја кошулата да оди однадвор.

Какви кошули можеме да најдеме во продавниците ова лето?

Обични кошули

Розова кошула од Urban Outfitters

Розова кошула Урбани Outfitters

Обична тенка кошула ASOS

Сина оксфордска кошула од ASOS

Кошули од тексас

Кошула од тексас Урбани Outfitters

Гроздобер тексас кошула од ASOS

Светло сина тексас кошула Урбани Outfitters

Печатена тексас кошула од Остров на реката

Печатени кошули

Летна печатена кошула од Урбани Outfitters

Кошула за отпечаток на палма Zara

Starвездена кошула Остров на реката

Цветна печатена кошула од Zara

Кошула истражувач на палми Zara


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.