Кошулите што ќе ве одржат поладни ова лето

ладна кошула

Кога ќе удри топлина, лесната работа е опуштен стил и продолжете. Сепак, мажите чија стилска лента е поголема не можат да си дозволат заборавете на неговиот духовен дух три месеци за да влезете во маичка и шорцеви. Барем додека постојат лесни и дишни кошули.

Лен, сатен, вискоза, поплин, комора и лесен памук. Тоа се материјали што треба да ги барате во составот на вашите летни кошули за да не станете пожешки отколку што треба. Следното се едни од најдобрите примери оваа сезона.

Обично тенка (иако може да биде и многу густа), лен е лесен и свеж текстил. Класик на топлите месеци кои не можете да ги пропуштите во вашата гардероба во форма на кошула, ако сте fondубители на добро облекување. Обоена или во нејзината оригинална екру боја ... вие одлучувате.

Ако неговата сјајна завршница не ви претставува проблем, сатенските кошули ќе одземат многу топлина во споредба со другите материјали. Покрај тоа, тие ќе внесат многу модерен допир на вашиот изглед. Кошулите од оваа ткаенина со отворен врат се тренд. Под овие редови можете да видите модел на Stüssy со хавајски принт за продажба кај Г-дин Портер.

Обично направен од памук, поплин е уште една класична летна ткаенина од минатиот век, во овој случај со просечна тежина. Горе вклучивме кошула од брендот Balenciaga, идеална за одење на феско, како и елегантна на свадби и други настани ова лето.

И, не ја забораваме чамбата, идеална за fansубителите на тексас, бидејќи е потенка и полесна од оваа, или памучна кога е лесна како во оваа тропска зелена кошула Pull & Bear.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.