Колекција на држачи за кациги на мотоцикли од Рафа Армеро

Се повеќе и повеќе луѓе избираат да облечат стилски дизајнерски шлем за возење мотор. Конвенционалните кациги веќе не ги убедуваат најсложените, кои претпочитаат кациги дизајнирани од нивните омилени фирми. На ист начин, прекривките или торбите за складирање на кациги за мотоцикли веќе не се едноставна амбалажа, туку додаток да се покажат на улиците.

Досега, торбите со кациги беа нешто повеќе од партал, што брендовите обично го даваа со набавката на соодветната кацига. Сепак, сè почесто е да се гледаат моторџии со дизајнерски или сопствени навлаки. Размислувајќи за овој тренд, дизајнерот Рафа Армеро создаде колекција на навлаки за кациги што ќе ги воодушеви најпознатите стилски моторџии.

Колекцијата Рафа Армеро се состои од разни навлаки или торби во разни дизајни, лежерен и забавен стил. Кругови, точки од точки, воена камуфлажа или вињети се некои од оригиналните отпечатоци во оваа линија. Покрај нивниот уникатен стил, овие навлаки претставуваат најдобри услови за заштита на кацигата и удобно носење, како што се внатрешна обвивка, ремен за рака, ремени за рамо и безбедносно затворање.

Држачите за кациги се изработени рачно со најдобри квалитети, во ткаенини како што се памук и полиестер, а некои од нив се 100% водоотпорни. Тие се достапни во две големини, во зависност од вашата потреба, и се по цена од 12 евра.

Преку: Креативни каприци


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел dijo

  Дали продавате на големо и да испраќате во Аргентина?

  1.    Хорхе dijo

   Даниел, јас сум претставник на брендот Рафа Армеро и нејзините чанти со кациги. Ние продаваме на големо и можеме да го испратиме во Аргентина без проблеми во зависност од количината.
   Ако сакате повеќе информации, контактирајте ме преку е-пошта jorge@rafaarmero.com
   Однапред поздрав и благодарност.

 2.   Хорхе dijo

  Даниел, јас сум претставник на брендот Рафа Армеро и нејзините чанти со кациги. Ние продаваме на големо и можеме да го испратиме во Аргентина без проблеми во зависност од количината.
  Ако сакате повеќе информации, контактирајте ме преку е-пошта jorge@rafaarmero.com
  Однапред поздрав и благодарност.

 3.   алекс прекиадо dijo

  каква цена за десетина или повеќе