Колекцијата Ларедо де Туми, во кожа

Една од обложувалниците на оваа есен-зима сезона на фирмата Туми е нејзината колекција Ларедо, предлог за ден за ден со додатоци направени целосно од кожа. За оваа колекција, со неформален, но елегантен стил, северноамериканската фирма се определува за кожа, многу мека кожа што обликува парчиња во различни големини и стилови за сите видови на употреба.

Колекцијата Ларедо е составена од додатоци како на пр чанти, ранци и чанти, насочени кон модерен професионалец кој бара практични и функционални парчиња за нивниот работен ден. За да го направите ова, додатоците се организирани со сите видови џебови и додатоци, и внатре и надвор, што ви овозможува да го извлечете максимумот од парчињата.

Едно од theвездените парчиња на колекцијата е ранецот Дилон, парче едноставни линии и средна големина што претставува неколку џебови за организација внатре, како и надворешни џебови и прилагодливи ремени. Линијата е комплетирана со куфери во крст стил, спортски чанти, ранци и додатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос Нано dijo

  Би сакал да знам дали има ранец Дилон во црно и колку чини.
  Благодарам