Машка коса

Маски за коса

Дознајте за најдобрите маски за коса, домашни и готови, како и многу совети поврзани со нивната употреба.

Измијте го лицето

Сува кожа

Откријте каква рутина за хигиена им е потребна на мажите со сува кожа и каква храна е корисна за да се одржи здрава.

Како да добиете побели заби

Откријте навики, совети, трикови и третмани што можете да ги примените во пракса доколку сакате да добиете побели заби. Доколку сакате да ја избелите насмевката, со наш совет ќе го постигнете тоа.

Путер од ши

Шеа путер по убавина

Шеа путер, производ кој се повеќе се користи во машката козметика. Кои својства ги има? Колку видови постојат? Кој е правилниот начин да се користи за да има добри резултати? Откријте ги одговорите на овие прашања и поинтересните работи за путерот од шеа тука.

Продолжена рака

Слоеви на кожата

Знајте кои се слоевите на кожата, кои функции ги извршуваат и каква грижа им е потребна за да го одложите стареењето и да останете здрави.

парфем

Парфемот според вашата личност

За некои мажи, изборот на парфем е релативно едноставна задача: го пробуваат, им се допаѓа и тоа е тоа. За другите, не е толку едноставно.

мириса добро

Совети за убав мирис во текот на денот

Ако се сомневате дека убаво мирисате, тоа е нешто што го ценат девојчињата, општеството и дава добри дивиденди. Но, најважно е да се чувствуваме безбедно, чисто.

Пилинг, основен пред сончање

Можеме да го наречеме на многу начини, пилинг, гуми за џвакање, пилинг, но без сомнение е една од основните грижи за ...

Маска за аспирин

Една од најлесните маски за правење и која е многу ефикасна е маската со аспирин. Особено е ...