Капи со мотив или причина да носите капачиња

Постојат многу причини да имате добар арсенал капи и капачиња, особено во текот на летото, кога покрај типичните „лоши денови на коса“ има и здравствени причини (препорачливо е да се заштити кожата од сонце во централните часови на денот).

Оваа сезона, капачињата со отпечатоци и апликации се тренд. Следниве се пет модели со впечатливи и минималистички мотиви:

Мекотел

Капаче со ефект на гроздобер изработен од светлосин тексас и а апликација на кит. Неговата тема за море и опуштениот стил го прават идеален додаток за заокружување на изгледот на плажата.

Гучи

Се сврте кон еден од обележјата на Гучи на Алесандро Микеле, тигарот е главниот протагонист исто така во ова капаче. Две тигрички глави се појавуваат како рикаат врз основа со логото на потписот.

Комбиња кикирики

Комбиња штотуку лансираше колекција на капсули посветена на „Кикирики“. Едно од парчињата е ова капаче во кое Вудсток и Снупи додаваат на логото на американскиот бренд за улична облека, што резултира со носталгичен отпечаток на воздухот. Забавно, но со порасна личност.

Топман

Кошулите не се единствената облека што прифаќаат ориентални мотиви. Додатоците како што се капачињата, исто така се заведени од нивните привлечни форми и бои. Во овој случај тоа е а Јапонски дизајн со вклучен змеј.

Залив

Ако претпочитате минимализам, размислете за обични капачиња или недооценети мотиви. Коув фирма предлага а жолто капаче со везови во планина во виолетова боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.