Како да направите решетка?

Несигурноста во денешниот свет е секојдневие. Постојаните кражби што се случуваат секој ден, нè тераат да се заштитуваме се повеќе и повеќе од пријателите на другите. Решетките на прозорците и вратите се многу добра опција за да ги спречите да ја нарушат нашата приватност и да ни ги украдат работите.

Решетките се скапи. Затоа, поевтино е ако ги направите сами. Не е толку комплицирано како што изгледа. Еве ги чекорите што треба да се следат, од Стилски мажи да се направи решетка:

 1. Купете 10-милиметарски железни прачки и 15-милиметарски железни плочи.
 2. Откако ќе ги имаме елементите за правење решетки, направете дупки со вежба со иста големина како прачката што ќе ги воведеме на плочите.
 3. Откако ќе ги имаме дупките во плочите униформни и симетрично поставени, поминете ги прачките низ дупките направени во плочите за да ги измерите прачките.
 4. Заварете ги лабавите делови.
 5. Потоа мора да ги споиме краевите на листот следејќи ги димензиите на местото што треба да се постави.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

20 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Антонио Дуарте dijo

  Овој тип на информации е бескорисен, бидејќи не кажува како навистина е направена оградата, бидејќи она што го кажувате дури и дете од градинка го знае

 2.   YASCVI dijo

  КАЛАМПА ВРЕДИ ОВОЈ ПРИДОНЕС.

 3.   оди кај курвата што те роди dijo

  Вистината е дека да објавите дека ќе се посветите на правење куклени фустани ... тоа покажува дека сте толку откачени што не знаете што да поставите на страницата.
  Со почит и посветете се на нешто друго.
  Ви благодариме!

 4.   ед мтц dijo

  Погледнете ја вистината, не скршете ја главата, проверете како е дизајнирана решетката на фотографијата ... ако сакате да го заштитите вашиот прозорец, проверете 1.-Колку е долг вашиот прозорец? ширина? високо?
  Ако е висок 1.20, му остануваат уште 3
  Ако е широк 1.00, има уште 3
  (така што решетката ќе се квадрира кога се става)
  купи во фабрика за префили и метали
  4 птр (тие се цврсти цврсти прачки)
  а потоа и некои тенки прачки
  Набавете машина за заварување и лемење што ја продаваат во продавници за хардвер чини околу 42 пезоси за килограм и исто така купете темна фолија чини 15 пезоси (за да ги заштитите очите од искрата што ја гледате при загревање на лемењето)

 5.   ед мтц dijo

  Откако веќе ја обликувате решетката, продолжете да ги заварувате секој крај и секоја прачка… откако ќе заврши заварувањето, решетката мора да биде претставена на прозорецот… направена е по нарачка… што следува е да направите дупки во бетонот на прозорецот и вежба Со вежба да ставите прачки и да ги заварите на решетката (ако не од местото каде што решетката ќе се држи до прозорецот) k ова ви дава идеја како да направите едноставен заштитник со отпорни прачки

 6.   Роберто dijo

  Решетката е многу убава, но се препорачува прачката да биде 16мм, бидејќи ако не, 10мм-прачката може да се исече со многу едноставна рачна алатка, или да се свитка со која било рачка.
  инаку многу убав и едноставен дизајн

 7.   ЛА МОРОЧА ПОРТЕÑА dijo

  колку ед мтц !!! само она што ми требаше, морам да направам ограда, твојот совет ми дојде од десет !!

 8.   onони dijo

  тој совет е безвреден. Јас градам решетки и нема петтина од она што е потребно за да се направи решетка што сакаат вистински совет malvinas-argentinas@hotmail.com и тој ќе ти одговори на тебе и на сите

 9.   Mauro dijo

  Незгодно е да се направат прободување на плочите, бидејќи се продава една што доаѓа со квадратни дупки за да ги постави прачките (квадратни овбио) од мерките кои немаат идеја. ... го купувате тоа и останува само да се исечете на големината и да заварите .. поздрав

 10.   од никој dijo

  бескорисно е да се посветуваме да се прават колачи

 11.   UУАН БОЛ dijo

  Ниту оној на фотографијата не е направен од вас, не знам која ви била намерата но тоа што го велите е бескорисно

 12.   Сон dijo

  Девојките девојки не се борат со друга работа пеперутка. Може да кажете дека ова момче знае за решетки она што јас го знам за играњето кукли ха ха

 13.   Фернандо dijo

  Многу добри коментари дадени од сите разјаснија големи сомнежи, но она што би сакал да го знам е како да направам ограда за мојата куќа .. Ако можете да ми помогнете, би ви било многу корисно благодарам

 14.   ГОНЗА dijo

  ??????????????????????

  СИТЕ СМЕ ЛУДИ ?????????????????????

 15.   Марсело бит-би dijo

  Хахаха ... Како да направите емпанади: Направете тесто, мелено месо или тестенини и, за да го сварите, ја користите рерната или ги пржете (зависи од вкусот на секоја личност). Запомнете, не јадете многу затоа што дебелеете. хехе

 16.   Карлитос dijo

  Не цицај, оваа информација и ништо не е исто, подобро посвети се да објасниш како да преклопиш ебан лист хартија, топче шупак мајко ,уби, ебаво образложение гомна

 17.   ВЕНДИ ЕСТЕФАНИЈА dijo

  ДЕКА ЧОВЕКОТ ВЕREЕ СЕ ХОВИДАЛНО И НЕ ЗНАЕ НИШТО ОТИ ШТО ОСТАНА ИЛИ МИНИВИО, НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ АПЕЛИРАМ ДО МАЛТОН САТРА ОД ПОЛОШО ЛОШО И ОД ЈАА Ховида, повеќе од животот.

 18.   ВЕНДИ ЕСТЕФАНИЈА dijo

  ДЕКА ЧОВЕКОТ ДО ЈА ХОВИДАЛ И НЕ ШТЕДИ НИШТО ОТИ ШТО ОСТАНА ИЛИ МИНОВИО, НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ АПЕЛИРАМ ДО МИЛТОН СО САТРА СО МНОГУ ЛОШО И во тон на Ја Ховида, повеќе од мојот живот е лош
  И БЕЗ НУКА САКАМ ДА СЕ ПЛОИШ СО МОЈОТ ИВОТ ЗА СЕКОГАШ OFИВОТОТ ОН КОЈ Е ДО КАКО ШТО ДА ЈА ЈА ДА

 19.   leo dijo

  се е заебано нели? Прачки од 10? Ги свиткам со рацете. Дупчете ги профилите така што прачките ќе минуваат низ нив, како би била алтернативата? да ги помине на страна?. Има многу луѓе да прднат, и ова е доказ за тоа

 20.   dani dijo

  каква гомна страница !!!!!