Како да знаете дали некој маж ве изморил

Како да знаете дали некој маж ве изморил

Во многу врски жената може да наиде на неизвесност на ако вашиот маж е уморен на нивната врска како двојка. Нема ништо поболно ако сè уште има чувства и иако не се осмелувате да дадете чекорот во прашувањето, претпочитате да чекате како се ќе се реши.

Незаинтересираноста на еден од партнерите на парот може да се должи на голема монотонија или незаинтересираност. Најлошо е кога врската може да трае со текот на времето бидејќи не може да се прекине главно поради големата приврзаност. Кога жената може да страда поради некој на кој не му е возвратено, таа мора да се ограничи на креирајте и управувајте со својата љубов кон себе. Затоа, мора да раскинете со таа личност која не ве сака.

Како да знаеме дека мажот повеќе не е заинтересиран за врска

Дебатата може да се раздели на два вида реалности. Можеме да го знаеме типот на врска на двајца луѓе кога тие не живеат заедно, но одржуваат врска со запознавање. Или можеме да се сретнеме стабилна и сигурна врска во текот на многу години и каде што двајцата коегзистираат под ист покрив. Пред кој било од двата типа на односи што можеме да ги најдеме тој човек уморен од споделување на својата љубов на вашата двојка. Во овој случај, жените можат да ја ценат оваа незаинтересираност со низа совети за да можете да ги набљудувате тие знаци.

Физичкиот контакт е изгубен

Практично нема контакт или веќе е изгубен. Сигурно твое интимноста во кревет го спушти нивото, и страсно по квалитет и квантитет. Сега средбите се поспорадични и веќе не е истиот интензитет како на почетокот. Можете да бидете сигурни дали таа ве бара само за секс и дали наклонетоста која порано ви ја посветуваше сега стана многу поладна.

Тој е непристрасен и не се грижи за вашите проблеми

Сега веќе не смета на вас да си ја завршите домашната задача, како и секогаш. Растојанието почна да се појавува а не го ни потпира рамото да ти каже што направил во текот на денот. Но, не само што ова се единствените детали, жената бара утеха и раскажува за некаков проблем со кој наишла и не се слуша. Мажот е многу понепристрасен и повеќе не им дава важност на проблемите во врската, иако за неа тие се.

Како да знаете дали некој маж ве изморил

Дали тоа што го правиш му пречи?

Друга причина што може да укаже на нивната незаинтересираност е кога практично сè што кажувате или правите им пречи. Разговорот може заврши во мала борба, има несогласувања на мислењата и има судири во секое време. Можеби тоа е една од јасните причини што бара изговори да го оправдаат нивното дистанцирање.

Не е искрен со она што го чувствува

Ова е уште еден проблем што може да се појави. Еден човек може да биде приспособени на начин на живот, побарајте ја вашата удобност и повеќе не биди вљубен во партнерот. Да се ​​биде искрен и да се каже дека повеќе не чувствуваш ништо, нема да се случи. Ќе ве лажат ако целта им е да покажат дека губат интерес на долг рок.

Тој повеќе не прави планови со вас

Секогаш бегајте од каков било план да се направи како двојка или барем, речиси сите. Ќе бара изговори од типот дека е уморен или дека му треба простор за себе, но најлошото доаѓа кога нешто ќе му се предложи однадвор и дека не одбива. Ако нема соживот, може да се забележи кога повеќе не ве вклучува во неговите планови, кој секогаш има работи или има многу густ распоред.

Како да знаете дали некој маж ве изморил

Кога ќе се сретнете за да излезете, му станува досадно

Ако забележите дека му е досадно на вашите состаноци во последно време, тоа не е добар знак. Веќе Немаш ни убав муабет или дури сè што ќе му кажеш изгледа досадно. Понатаму, може да се означи вашиот недостаток на интерес Кога ги гледа сите освен тебе, гледа и во други жени.

Кога некој те сака, тој само гледа ги сподели сите негови моменти со вас, затоа што му недостигаш и затоа што многу мисли на тебе. Кога таа личност е совршена слика и ќе почнете да забележувате како нивната реакција кон вас не е фер, мора јасно да ставите до знаење дека има несогласувања.

За почеток, ќе треба да го направите тоа ќе реагира на кој било од вашите коментари, дека забележувате дистанцирање и дека ако не се поправи значи дека ве губи. Ако е искрен и ти каже дека му е доста од тебе, нема што друго да правиш овде. Но, можеби не сте ја забележале таа дистанца и не сте свесни за тоа предизвикува прекин. Во овој момент овој проблем може да се поправи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.