Зошто ме игнорираш ако знам дека ме сакаш

Зошто ме игнорираш ако знам дека ме сакаш

Loveубовта нема утврдени правила, а привлечноста кон некоја личност можеби нема кочница. Може да почувствувате страст или занес Со тоа што некој знае дека им се допаѓате, може понекогаш да ве игнорира. Сигурно веќе ги понудивте вашите први достигнувања и забележавте одредена преписка, но сè уште не сте сигурни дали да понудите многу повеќе и за тоа ви требаат уште многу знаци.

Во рамките на ова поглавје, за тоа како да кореспондирате во можна врска комплексно е да се реши, бидејќи води кон бесконечни непознати кои ќе треба да се анализираат. Многу од нив типот на личност на личноста е поврзан и не е возвратено со други видови надворешни околности. Со цел да се решат некои сомнежи, тука ви нудиме неколку клучеви поврзани со овој вид несигурност.

Знам дека ми се допаѓа, но понекогаш ме игнорира

Сигурно сте запознале личност и се чини дека привлечноста е непосредна. Сепак, иако сè започна на десната нога, одеднаш почнете да ве менуваат или игнорираат. Чудно е, зошто одеднаш не комуницира многу подалеку и секогаш е притисок и влечење. Без сомнение се чувствувате изгубени и не знаете како да се соочите со ситуацијата затоа што навистина ја сакате таа личност.

Има луѓе на кои им треба подолг рок за да можат да ја формализираат врската и тоа значи време и простор. Можеби сте многу побунети и немате ништо против да формализирате обврска и врска. Сепак, има луѓе на кои им треба повеќе време, сакаат да бидат со вас, да ве слушаат и да почувствуваат нешто, но им треба заграда за размислување.

Зошто ме игнорираш ако знам дека ме сакаш

Вие не сте идеална личност

Сигурно сте личност со големи квалитети а заинтересираното лице не сака да ве изгуби, затоа делумно е со тебе. Ја знам оваа точка и оваа перспектива е нефер, но многу луѓе бараат друга „подобра“ личност која спаѓа во нивните квалитети. Затоа ќе има забавни моменти и во други времиња тој ќе се оддалечи од вас. Оваа позиција може да има можно решение и да стави многу од ваша страна. Ако навистина ви се допаѓа, можете сепак да те надминеш како личност, Израмни се и станете сензационални, но само ако мислите дека можеби вреди.

Личноста е срамежлива и има многу несигурности

Можеби налетавте на многу срамежлива личност и не се осмелуваш да го направиш првиот чекор. Несигурноста може да дојде рака под рака со таа срамежлива личност. Постојат луѓе кои се чини дека се многу самоуверени, па дури и горделиви и арогантни. Но, знаеме дека можеби е спротивното, можеби го немате доволно алатки и вештини да се пристапи кон романтична врска.

Се плашите од врска и можно отфрлање

Ако таа личност ве избегнува Можеби не знам како да дадам се од себе. Тоа ве прави несигурни и можеби сте се чувствувале отфрлени или отфрлени во сериозна врска и сте поминале прилично лошо. Во овој случај може да се плаши од одбивање, с everything може да работи добро во почетокот, а потоа с everything исчезнува кога ќе се најдат некомпатибилности.

 

Вашата емоционална интелигенција не е многу развиена

Постојат луѓе кои не ги изразуваат своите емоции на ист начин како и другите. Тие не можат да канализираат одредени емоции во моментот или не можат да контролираат како да се регулираат. Може да и се случи на таа личност што ја познавате, има денови што може да изгледаат како нормална личност и други во кои се засолнува без да каже ништо на никого, бидејќи не може да остварува социјални или интраперсонални односи. Можеби сте останале на состанок и тој ден ве оставив да стои, бидејќи ги немав потребните алатки за да се соочам со тоа.

Зошто ме игнорираш ако знам дека ме сакаш

Што има да се направи? Дали некој мора да се фрли во вода?

Ова е генерално лесен одговор, бидејќи настаните се случуваат спонтано и секој случај се решава според капацитетите и околностите на секоја од нив. Ако сè е неодлучно и не знаете што да направите, мора да ги препознаете границите што се наметнуваат и како да ги решат. Прво на сите е да бидете трпеливи и таа фрустрација не ве ограничува или вознемирува.

Тешко е да се контролира оваа ситуација, бидејќи има луѓе кои водат врски или чувство на убов како нешто уникатно и исклучително. Треба да бидете смел и преземе иницијатива, сигурно мора да го направите првиот чекор. Почнувате да насочувате можна врска за да видите што ќе се случи и ако треба да прашате што мисли или што чувствува, Не губите ништо со обид.

Ако не сте подготвени да преземете иницијатива, можете да почекате да видите што може да се случи, Ако ништо не се случи и времето помине, тогаш таа личност не сакаше да биде со вас во кое било време. Други моменти кога ќе се оддалечиме е кога тој почнува да покажува интерес затоа што знаете дека нешто ви недостасува. Без сомнение, ситуацијата е сложена, затоа што не знаеме како да анализираме ситуацијата кога некој не дава сигнали или е премногу интровертна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)