Елегантни и машки пијалоци

Пијалоци за мажи со стил

Бар работи нешто како тест-страницата каде што го изложуваме нашиот начин на постоење, или оној што сакаме да го пренесеме, преку пијалокот што го консумираме. На овој начин има многу мажи кои бараат скапи пијалоци само заради фактот дека привлекуваат девојче со нивната претпоставена финансиска солвентност, додека други се одлучуваат за класиците “машки пијалоци„Да ја докаже својата машкост.

Но, со оглед на ова е страница за мажи со стилДенес предлагаме мала листа во која препорачуваме неколку совршени пијалоци за оваа машка цел, со класа и елеганција, но без да ја изгубите мажественоста. 

Камикази

Се состои од 1 ¼ унца вотка, ¼ унца тројно секунда и ¼ унца сок од лимета.

Измешајте ги сите состојки во истурена чаша и ќе имате подготвен многу моќен пијалок, идеален за земање енергија пред да започнете со освојување.

Дупка во едно

Овој пијалок е идеален за оние кои не сакаат да консумираат премногу алкохол, но не од таа причина да престанат да пијат пијалок што е во бран.

Да се ​​подготви Дупка во едно ви требаат 1 унца црвена етикета Johnони Вокер, 3 унци незасладен чај, 1 лажица мед и 1 кора од лимон. Едноставно треба да додадете малку мраз на висока чаша, да ги измешате состојките и да украсите со малку кора од лимон.

Милјардерката Маргарита

Тоа е несомнено едно од машки пијалоци најистакнато, и е составено од 1 унца текила, ½ унца Гранд Мерние, 2 унци сок од вар и кора од лимета.

За да го подготвите, ставете малку мраз во шејкерот, и додадете ги алкохолот, текилата и сокот од лимета. Протресете добро и сервирајте во чаша со мраз.

Повеќе информации - Пијалоци исклучиво за мажи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.