Добијте го изгледот на Даниел Крег и станете самиот Jamesејмс Бонд

Последниот е пред излегување Филм за Jamesејмс Бонд, Skyfall, во кој најпознатиот светски таен агент, играше повторно од Даниел Крег, не изгуби ни трошка од својот стил

Jamesејмс Бонд може да се дефинира како модерен господин за неговата сила, самодоверба, учтивост и чувство за стил. Овој лик, меѓу другото, отелотворува сон за многу мажи (и жени), поради карактеристиките што ги споменавме погоре.

По 50 години, ликот продолжува да стои цврсто, почитуван и со иста суштина како од самиот почеток. Секој и секој актер ја пренесе таа слика на ликот до совршенство. Сега ако сакате добиј го изгледот од Даниел Крег кога ќе се „трансформира“ во ејмс Бонд со предлозите и упатствата што ви ги даваме подолу.

„Јас се викам Бонд, Jamesејмс Бонд“

Кога мислиме на ејмс Бонд, првата слика што ни паѓа на ум е таа на господин елегантен, секси и несовладлив, кој го бара својот коктел „Вотка мартини, потресена, не промешана“ со целата елеганција што ја карактеризира. За специјални настани, јакна од костум или смокинг се најдобра опција. Во овој аспект, класиците се присутни, па затоа е малку веројатно да се ризикува со боите.

Да го добие изгледа елегантен и свечен на тајниот агент, треба да изберете класични панталони од црн фустан во комбинација со блејзер во иста боја. Понекогаш можете дури и да се одлучите за Сив костум, со вратоврската во иста боја, посоодветна боја за да одите на работа, на пример. Така што вашата гардероба не е здодевна и монотона, вклучете а смокинг во комбинација со црни панталони и бела јакна. Некои класични чевли со врвки потврдете го допирот на елеганцијата на вашата изгледа. И како последно надополнување, часовникот што актерот ќе го носи во својот нов филм, а Омега Seamaster Planet Ocean 600 М..

Jamesејмс Бонд во акција

Како добар таен агент, разноврсност Тоа е една од неговите најголеми квалитети, и иако навистина ни се допаѓа елегантната, софистицирана, џентлменска слика на Jamesејмс Бонд, тој не може да започне акција во неговите совршени одела и смокинг.

La удобност во овој аспект, тоа е фундаментално, затоа можеме да го видиме Jamesејмс Бонд (Даниел Крег) како изгледа многу камелеонично Изгледа неформален и со одреден воздух Спорт, но без да изгуби ниту една секунда нејзината елеганција.

Овој тип на Изгледа може да се создаде од основни што повеќето од вас ќе ги имаат во вашиот плакар. Некои Каубои, или некои Кино во светли бои тие се клучот за удобност и спортски изглед. За горниот дел, изборот е многу поширок, бидејќи можете да вклучите поло маици, кошули или маици. Благодарение на трендовите на оваа сезона, ќе биде многу лесно да се најде јакна во воен стил или а Biker да се вклучат во вашиот изгледа. Но, не смеете да заборавите за тоа долги палта, особено за постудените месеци. Како последно надополнување, не можете да го пропуштите Омега Seamaster Planet Ocean 600 М. а некои gafas de sol со полупушени чаши.

За да завршите инспирација и да влезете во улогата на ејмс Бонд, ве оставаме со Приколка Skyfall па почнувате да се инспирирате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.