Добијте го изгледот на Рафа Медина

Пристигна изгледот на еден од најелегантните мажи во оваа земја, завиден Рафа мединдо. Типично во сите гламурозни украси на земјата секогаш го гледаме со а класичен, но префинет изгледНе е за помалку бидејќи е едно од аристократските семејства на Шпанија. Обично се гледа во смокинг, иновира додатоци и текстури, но има и прилики кога ќе го видиме малку повесел (иако само малку). Ако сакате да знаете како да се носи тегет блејзер со црна боја на Рафа Медина ти го оставам неговиот целосен изглед.

Американа: Облечен е во темно темносина боја. Може да носите и вграден блејзер со класична сина боја. Тешката работа во врска со овој изглед е комбинирање на синиот блејзер со црна вратоврска, за оние кои рекоа дека темносината со сина е невозможна. Ако немате ништо во вашата гардероба, ова е Масимо дути изгледа доста слично. Треба да биде малку прилагодено како Рафа.

Панталони: една со пинцета би била идеална, но со некои чинови тие вредат за нас, во овој случај ја комбинираме сината јакна со црна. Дали гледате како можете да ги комбинирате двете бои? Комбинацијата е спектакуларна ако имате ноќен настан. Рафа носи црни чиноа исти како овие Zara.

Кошула: Кој подобар начин да ги комбинирате овие две облеки со нешто што може да ги обедини како кошула во сина лента. Во овој случај кошулата е иста како и оваа НЕ од Манго.

Врзи: Друг елемент за комплетирање на комбинацијата на сина и црна е црната вратоврска. Изгледа одлично со светло синиот блејзер, не мислите? Ние исто така ја најдовме вратоврската Zara. Исто така, тоа е најголема врска во тоа што е една од тесните.

Чевли: Веќе знаеме дека Рафа Медина е еден од промоторите на влечки за дома, но за надворешни. Ако немате, тогаш можете да носите мокасини, да, без чорапи. Овие се од ASOS.

Шамиче: да се втурне во реверот на јакната давајќи класично чувство. Изберете една од задебелени бои за да го истакнете изгледот, како виолетова и жолта. Оваа шамија е од Масимо дути со исти бои и свила.

Часовник: не гледаме дали носи часовник или не, но тоа е неоспорен комплемент кој сите мора да го носиме. За да му дадам гламур на изгледот што го избрав ова Bvlgari.

Многу ласкав изглед за свечени вечерни излегувања, со таа мешавина од облечени со неформални што толку многу ни се допаѓаат за Рафа Медина, дали би го носеле?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јамеламеиро dijo

  Во право сте дека секогаш е тешко и скоро секогаш е грешка да се меша тегет сина со црна боја; Скоро сакрилегија јехее, но овој изглед е повеќе од прооден, мислам дека не би го носел, сакам да му дадам повеќе боја, но г-дин Медина со тој прекрасен блејзер, изгледа одлично.

  1.    Хоакин Рајас dijo

   @jaimelameiro Забележете дека е тешко, но тој го постигна и толку добро му одговара. Ние секогаш можеме да добиеме идеи од ова стилско момче.

 2.   JMLacort dijo

  Извинете што ве разочарав со темно-црната комбинација, но панталоните што ги носи Рафаел Медина на фотографијата се темно сиви. За него тоа е многу честа комбинација, тегет блејзер и сиви или темно сиви панталони од јаглен. Вратоврската е црна, мислам плетена или хеклана, што дава поспортски допир, нешто што свилата не можеше да го постигне. Ако забележите дека има контраст во боја помеѓу вратоврската и панталоните, ова се должи на она што ви го кажувам, првиот е црн и вториот темно сив, успевајќи да комбинирате одлично. Патем, ги сакам овие објави, секојдневно ве следам, честитки.

  1.    Хоакин Рајас dijo

   @JMLacort добро црно или јагленово сиво, и двајцата ќе поминеа. Ви благодарам!

 3.   Belén dijo

  @itstimetogetcrazy Ви благодарам многу. Добрата работа е што и кошулата и шалот се облека со пристапна цена

 4.   ЕНРИКА ГАРНИЦА dijo

  Темно сина јакна со златни копчиња, две напред и четири на ракавите.
  Темно сиви панталони.
  Кошула во бела позадина со многу фини ленти.
  Која боја чевли и ремен може да се комбинираат со овој изглед?
  Ви благодарам !!!