Дизајнерите одобруваат излегување со флип-апостолки на улица

Гучи

Флип-апостоите ги надминаа корените на нивните гардероби да стане кул опција за излегување во текот на летото.

Се повеќе дизајнери кои, фокусирајќи се на нив како да се работи за нормална обувка, вклучете ги во нивните колекции.

Сè укажува на тоа дека флип апостоите се тука за да останат. Гледајќи напред кон пролет / лето 2018 година, Долче и Габана се одлучија за неколку звучни флип апостолки за црна коса.

Италијанската фирма ја истакнува разноврсноста на овој вид обувки, комбинирајќи ги со искинати фармерки, џогери, шорцеви, па дури и панталони за облекување.

Ако косата ви се чини премногу, секогаш ќе ги имате традиционалните гумени флип апостолки, кои беа воведени во раните 70-ти.

Сепак, неговиот дизајн еволуираше. Ги ставија дизајнери како Алесандро Микеле поробустен и назабен ѓон, да се обезбеди поголема влечење и поддршка.

Дури и Адидас ги интерпретираше своите класични флип флопови со три ленти за да ги прилагоди на новото време. Еден допир на кадифе ја намалува релаксацијата, иако тие не го губат својот спортски дух. И, тоа е токму една од неговите силни страни во сегашниот контекст за спортови.

Многу познати личности помагаат да се зајакнат гумените флипови како улични обувки, како и да не инспирираат за нивните потенцијални употреби и можности за комбинирање.

Дејвид Бекам избира да ги вклучи во опуштен изглед наместо да додаде поелегантни парчиња. Изглед за кој ве охрабруваме да размислите оди на шопинг за весник и слични работи, иако да не одам на ручек.

Дејвид Бекам со флип апостолки

Додека флип-апостоите се влошуваат и се влошуваат на плажата, прифаќањето гумени флип-апостолки како улични обувки се чини дека се зголемуваат од сезона во сезона благодарение на дизајнерите и влијателите. А ти, дали си за или против?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.