Двобоен. Оваа сезона се предаваме на двобојни чевли

двобоен чевел прада

На модната писта ги видовме на модни ревии на фирми како Прада, Салваторе Ферагамо или Луј Витон. И, сега, тие се подготвени да носат на ниво на улица. Оваа година, двобоен чевел метеж меѓу предлозите за обувки и тоа го прави поради забавниот и непочитлив воздух што тие придонесуваат за монохроматски обувки.

Покрај тоа, двобојните чевли се претставени во бесконечен број формати и стилови; од чевлите во стилот бруга, минувајќи низ дерби па дури и во чизми. Исток есен-зима 2016/2017 година одговара на трендовски со двобојни чевли

Носете двобојни чевли со двобојни чевли

Прада

Италијанската фирма Прада презентирај го ова дерби круг гумен прст и буци ѓон. Направен е од кожа Спазолато, една од најпознатите иконски кожи на фирмата и со најдобар квалитет. На сатенска бургундска и мат-сива комбинација, без сомнение е една од најоригиналните во сезоната.

Гренсон

Фирмата специјализирана за обувки и кралица на чевли бруга; Гренсон, оваа година не одолеа на двобојните чевли. И тој го прави тоа со неговиот класичен модел на резба во комбинација на чоколадо кафеава и карамела. А Произведено во Италија Неодолива.

Салваторе Ferragamo

Салваторе Ferragamo тој претставува двобоен модел, но наместо да си игра со боите во блок, тоа го прави со деликатно избледување. Модел на изразена кутија за прсти рачно исечена што доаѓа во софистицирана деградиран кои се движат од зеленикаво сива до боја на ракија.

Џефри Вест

Од своја страна, англиската фирма Jeефери запад го претставува моделот Корлеоне, чевел изработен од Оксфордски стил чија двобојна боја е претставена како панел во стилот западниот во комбинација на темносина со кафеава боја.

Giorgорџо 1958 година

Дома Giorgорџо 1958 година обложувајте се на митскиот чизми до глужд Челзи што, покрај тоа, вклучува и ефект на пресекување заедно Оксфорд, и ги презентира во ова двобојна комбинација на чоколадно кафеава плус камила.

Брунело Кучинели

Завршуваме со друг предлог како плен со овие броги Чизми од кожа од јагнешко месо со влошки од сива волна мермериран. Од Брунело Кучинели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.