Како да им дадете пролетен изглед на вашите бели патики

Адидас Суперarвезда бела

Дали вашите бели патики имаат потреба од мелодија? Во оваа белешка објаснуваме како да ги натера да искраат на пролетното сонце Чекор по чекор.

Вратете им ја оригиналната белина и направете ги основата на вашиот пролетен изглед на слободното време, комбинирајќи ги со сите видови панталони, од фармерки до модели на фустани.

Измијте ги врвките

Првата фаза е да ги отстраните врвките од белите патики за да ги измиете. Ако не се многу валкани можете да ги натопите со малку детергент. За да бидете сигурни дека се беспрекорни, ставете ги во машината за перење. Многу луѓе забораваат на врвките, и тие се многу важни, особено кога станува збор за бели патики, бидејќи светлите бои прават повеќе да се истакне секоја нечистотија.

Потрудете се со табаните

Чистењето на стапалата е најмалку пријатен чекор, но токму затоа е толку потребно. Нечистотијата од улицата често останува вградена во нив, како и малите камења кои, доколку не се отстранат, можат да ги влошат. Најбрзиот начин да се убијат сите тие бактерии е да се одржи чевелот на врвот и да се нанесе детергент со четка со висока цврстина. Подоцна, користете го градинското црево за плакнење.

Ако немате црево, пронајдете друг начин да ги испрскате со моќен млаз вода што ќе заврши добро да ја влече целата нечистотија. Ако сè уште има остатоци што се прилепуваат на малите пукнатини на стапалата, нежно отстранете ги користејќи шпатула на кутикулите или кој било друг остар предмет.

Чистење на горниот дел

Горниот дел од чевелот е и највидлив и често најчувствителен, па затоа мора да се однесуваме прецизно и внимателно. Освен за случаи на екстремна нечистотија, не ризикувајте да ги ставате во машината за перење. Ако станува збор за површни дамки, влажна крпа треба да биде доволна за белите патики да бидат приближно приближни до нивниот оригинален изглед. За остатоци од нечистотија кои покажуваат поголема отпорност: прашок за перење растворен во вода и четка со средна или мала цврстина. Четка за заби исто така ќе направи.

Забелешка: Бидете многу внимателни со деловите од велур. Не е многу пријателски материјал за влакна или H2O, затоа додавањата мора да бидат многу меки, а влажноста да биде минимална.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.