Најдобрите германски марки на автомобили

германски возила

Зборувањето за Германија отсекогаш било синоним за зборување германски марки на автомобили. За разлика од другите европски земји, каде што можеме да најдеме еден или најмногу два производители, Германија е еден од лидерите на светскиот автомобилски пазар со повеќе од 5 производители.

Традиционално, Германија отсекогаш била синоним за сигурни и квалитетни автомобили. Всушност, тоа беше Германец, Карл Бенц, кој го дизајнираше прво возило со мотор со внатрешно согорување и електрично палење.

Ако сакате да знаете што е тоа најдобрите германски марки на автомобили, од кои некои вклучуваат било кој од најдобри автомобили во светот, Ве поканувам да продолжите да читате.

Поврзана статија:
Најдобрите брендови за спортски автомобили

Мајбах

Мајбах

Компанијата Maybach-MotorenbauGmbH е основана во 1909 година од Вилхелм Мајбах и неговиот син. Оваа компанија е посветена на производство на мотори за цепелини а подоцна својата дејност ја насочи кон луксузни возила.

Во моментов е дел од групацијата Daimler AG и е во рамките на групацијата Мерцедес Бенц. Како Порше, за време на Втората светска војна, таа ја фокусираше својата активност на дизајнирање и производство на борбени и оклопни возила.

Непосредно пред неговото затворање во 2011 година, овој производител продаде само 2 модели: Maybach 57 и Maybach 62. Најевтиниот модел, Почна од 400.000 евра а се изработуваше целосно рачно.

Audi

Audi

Аугуст Хорч ја основал компанијата Ауди во 1910 година во Цвикау и моментално е дел од исто така германската групација Фолксваген. Името Ауди доаѓа од презимето на неговиот основач преведено на латински.

Потеклото на 4-те прстени на неговото лого го наоѓаме во сојузот на компаниите Audi, DKW, Wanderer и Horch Company формирајќи ја компанијата Auto Union, по еден прстен за секоја компанија.

Како и повеќето германски производители, по Втората светска војна, имаа голем број проблеми за да можат да продолжат со производството. Решението беше да се пресели седиштето на компанијата во Западна Германија.

Фолксваген го купи Audi Union во 60-тите, исфрлајќи го зборот Унија од своето име. Сепак, дури во 80-тите компанијата се здоби со меѓународно признание како престижен бренд благодарение на успехот на технологијата Quattro со погон на 4 тркала во рели.

Оваа технологија подоцна Допре до останатите модели на овој производител и, денес, продолжува да биде една од нејзините главни атракции, особено во најскапите и најрепрезентативните модели на производителот.

BMW

BMW

Рап Рап ја основал компанијата за авиони и возила Rapp Motorenwerke GmbH во 1913 година. Три години подоцна, го менувам името во Bayerische Motoren Werke, на сите попознат како BMW.

БМВ логото, истото од основањето на компанијата, сино-бело карирано знаме на регионот каде што е роден, Бабиера.

Како и Audi, BMW имаше долга историја во мото спортот, учество и освојување на голем број натпревари, вклучувајќи Формула 1, ЛеМанс, трки на издржливост и картинг.

Во моментов BMW не е дел од ниедна група, како да се случува со други германски марки на автомобили како Мерцедес, Порше или Ауди.

Mercedes-Benz

Mercedes

Зад штандовите на Mercedes-Benz Карл Бенц y Готлиб Дајмлер, компанија основана во градот Штутгард во 1926 година. Веројатно името на Daimler ви звучи познато и дека до неговото спојување, тој беше конкурент.

По Првата светска војна Дајмлер и Бенц ги здружи силите и го создаде Mercedes-Benz Automobil GmbH, споделување дизајни, набавки, техники на производство и рекламирање.

Моторот со внатрешно согорување создаден од Benz во првото возило што го лансираше на пазарот е многу слични на оние кои се наоѓаат во автомобилите денес и ги вклучува истите механизми како коленестото вратило со противтегови, електрично палење и водено ладење.‎

Ова прво возило со 3 тркала е признато низ светот како прво моторно возило. Логото на Mercedes со 3 точки ги претставува 3-те полиња во кои овој производител ја насочи својата дејност: копно, море и воздух.

Порше

Порше

Фердинанд Порше ја основал компанијата со името на неговото презиме во 1931 година и од почетокот својата дејност ја насочил кон моќни возила да му овозможи да го истражи својот интерес за трки со автомобили.

За време на Втората светска војна, Порше ја фокусираше својата активност на дизајн и изработка на борбени тенкови како што се легендарниот Panzer и теренското возило Kübelwagen.

По Втората светска војна Фердинанд и неговиот син биле затворени поради тоа користете ропски труд за изработка на воени возила. Првото официјално возило на овој производител беше 356.

Возилото со кое милиони луѓе го познаваат овој производител е 911, возило кое се појави на пазарот во 1964 година и тоа во моментов е на продажба откако е малку редизајнирано додека ја одржува својата суштина.

Ова митско возило беше замена за 356. Набргу потоа, производителот лансираше различни верзии на 911 со други номенклатури на сите им претходи 9.

Логото на Porsche е спојот на грбовите на коњот за шетање на градот Штутгарт и еленот на градот Виртемберг.

Volkswagen

Volkswagen

Потеклото на Volkswagen може да се најде во германската влада во 1937 година. Владата на земјата сакаше да создаде достапно и сигурно возило за населението.

Логото на Volkswagen е составено од иницијали V и W. V доаѓа од Volk на германски што значи град и W од Wagen што значи возило.

По Втората светска војна, компанијата им била понудена на Французите кој го одбил купувањето (Што би се случило со компанијата во други раце?

Едно од најпознатите иконски возила на овој производител е Буба (Буба), возило дизајнирано од Фердинанд Порше и кое беше во продажба до 2018 година откако доби голем редизајн во споредба со оригиналниот модел.

Најрепрезентативни возила на оваа компанија се Голф и Поло. Во рамките на групацијата Volkswagen наоѓаме компании како што се Porsche, SEAT, Skoda и Bugatti меѓу другите.

електрификација на возилото

Во последниве години, сите производители на возила се обложуваат користете електрични мотори.

Во моментов се уште се неколкуте модели достапни на пазарот поскапи од бензинските верзии, така што има уште долг пат да се оди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.