Видови машки панталони

Видови машки панталони

Машки панталони е облека што го одредува стилот на личноста. Очигледно само изгледа како што е, едноставен пар панталони, но зад нив стојат стилови, различни кроеви и форми кои им даваат поинаква личност од останатите. Затоа има мода и има форми за сите вкусови и типови на тела.

Останува само да изберете панталони што најмногу одговараат на вашиот стил или личен вкус. Сигурно размислувате во конвенционален стил, тоа е дел од модата, но се чини нешто пораскретно за останатите други. Во оваа статија правиме компилација од сите видови панталони што постојат, нивните дизајни, кроеви ... и на кој тип на тело можат најдобро да се прилагодат.

Видови машки панталони

Воен или кинески стил

Несомнено е една од најоблечените панталони на сите времиња. Тие се најдобрата алтернатива за облекување со елеганција и дискреција и заедно со фармерки отсекогаш биле најмногу носени од мажите. Неговиот дизајн е измислен да биде облека од спортски тип, но денес неговиот стил се комбинира елегантно со кошули од типот Оксфорд и поло-кошули. Тие станаа толку популарни што Levi's дури и дизајнираше свои чинови под брендот Dockers.

Фармерки или фармерки

Тие се тип на панталони најпрепознатлив, најоблечен и секако најпродаван. Овој стил на облека го носи скоро секој тип на личност и состојба, и не е за помалку, има бои и форми за сите вкусови.

атлетички разгорени панталони

Набори панталони

Тоа е типично класично пантолонче, најкористено со децении. Тие ги имаа своите Тоа беше време на раскош во 80-тите години од минатиот век кога можеше да се види неговиот широк стил на половината и да се собере со пинцети. Нивниот стил ги наведува да се комбинираат со кошули од кој било стил, поло кошули и елеци и, ако е можно, со внатрешни панталони.

Jогеров стил

Овој тип панталони е тренд во овие времиња. Со својот состав, се бара удобност, бидејќи Направен е со специјални ткаенини за спорт, но е со форма што поканува да се понесе на кој било настан. Неговата силуета е широка, а глуждот е прилагоден и стана поканета да се изработува со ткаенини како што се картонова облека или волна, бидејќи е совршено комбинирана со кошула и чевли.

набран панталони и џогери

Разгорени панталони

Тие се разгорени панталони кои станаа модерни во некои специфични моменти. Нозете обично се нешто пошироки во долниот дел од панталоните и затоа имаат форма на bвонче.

Панталони за слободно време

Тоа е актуелна мода, наоѓајќи го овој стил на облека што го прави ексклузивен. Тие се спортски облеки кои се диверзифицираат за да можат да се користат во секој случај и мажите да ги облекуваат со елеганција. Тој е разноврсен бидејќи може да го однесете на работа, на прошетка или на часови, дури и во салата за вежбање. Тие се пантолони за пот кои станаа дел од таа суштинска облека за сè, бидејќи нивниот крој е дизајниран со елеганција.

атлетички разгорени панталони

Видови исечоци во панталони

Директно: Можете да ги препознаете на панталоните со етикетата „прави“. Тие се исправен пресек, каде што таа линија се одржува од колковите до дното на панталоните. Кој го промовираше овој стил беше познатата марка Леви со својот традиционален модел 501.

Цигара: Тоа е еден од трендовите, бидејќи тие заземаат централно место прво кај жените, а подоцна и кај мажите. Неговиот стил е силно удирање, се вклопуваат од половината до глуждовите, и на овој начин ги прави неформални, но истовремено и елегантни. Идеално за високи мажи со мускулести нозе.

Ширини: Овој стил е многу поширок, започнува со широката површина на задникот, делот од права нога и со ширина е нејзиниот долен дел. Со оглед на нејзината лабавост, тој е многу удобен и идеален за луѓе со голема корпуленција.

Висок и низок пораст. Тоа е начинот на ваков повик до пресекот формиран во делот на колкот. Неговата форма е поставена на колкот, но ударот може да биде висок, достигнувајќи до половината; или низок пораст достигнувајќи ја областа на долниот дел на колкот.

Видови машки панталони

Машки видови на тело и стил што треба да го носат

Телото во форма на триаголник: нивните рамена се широки, со тесни колкови и тенки или донекаде мускулести нозе. Препораката е панталони со висок струк и тенок прав крој. За телата на превртените триаголници широки шорцеви.

Правоаголно тело: Неговата форма е без облини, со ширина на рамената слична на колковите, со тенок струк и долги нозе. Оваа форма на тело поддржува еден вид на слаби или прав фармерки.

Телото во форма на ромб: формата на телото е со мала ширина во колковите и рамената, но со абдоминален волумен. Вашиот идеален стил е да изберете разгореа панталони со колекција на стрели на половината.

Овално тело: неговата анатомија е кружна по тело, со малку стомак и тенки нозе. Идеален стил на сечење е прави панталони за да се постигне подобра визуелна рамнотежа.

Тело во облик на круша: неговите раменици се тесни, а колковите широки. Потребен ви е стил на директно исечени фармерки за да се скрие кривината на колкот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.