Божиќна мода 2011: Божиќни џемпери

Сè помалку останува, има многу од нас кои веќе започнаа божиќни шопинг. Продавниците се полни со облека за забави, но што сакате да ви кажам, за мене Божиќ е исто така време да го поминам со семејството. И, на тие неформални семејни собири размислував кога ми текна да го објавам овој пост божиќни џемпери. Но, бидејќи не сакам да паѓам во вишок на Марк Дарси во Бриџит onesонс (не мора да глумите дека вашите девојки не ве присилиле да го гледате тој филм, ние сме во доверба), ги оставив настрана џемперите од ирваси и други отпечатоци гикови и јас се фокусирав на него printакард принт.

Моите први три предлози се од Zara. На прв од нив Ми се допаѓа затоа што црвената боја е многу Божиќна боја. Колку сум оригинален! Вистина? Сигурно никогаш не сте чуле од никого ... сина јакна Обожавам да носам со кошула одоздола. Дали некој друг замислува да ги отвори своите Божиќни подароци со тоа? Beе биде дека оваа година Божиќниот дух ми даде посилен ... Мојот последен избор од Зара е Џерси многу сличен на првиот, но во сиви и кафеави тонови. Ми се допаѓа затоа што комбинацијата на тие бои ме прави пренесува многу топлина. Овој има позатворен врат, па повеќе ми се допаѓа како изгледа со кошула, додека јас повеќе сакам црвена со кошула. Го продолжуваме мојот Божиќен избор со јакна од Pull & Bear со оригинален отпечаток. Совршен за носење, и отворена и затворена, со обична кошула под неа. Сепак, за јакна од пролет Јас имам јасно: подобро затворено и со кошула под него. Ако е тоа бела или тексас кошула, уште подобро.

Тие се јакни и дресови на многу различни стилови, така сигурно ќе најдете таков што одговара на вашиот личен стил. Нека Божиќниот дух ве однесе малку и уживајте во празниците со овие топли џемпери. Дали веќе сте ги избрале своите? Ја чувам јакната Pull & Bear. И ти? Расположи се,има живот надвор од дресови со обични и риги!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Рамон Фернандез Виlanануева dijo

    Бр