Бел костум, дали се осмелуваш?

Кој нема убав костум, што може да се искористи за да оди на интервју за работа или на свечена забава. Можеме да имаме одела во црна, темно сива, кафеава или светло сива боја ... но Дали би се осмелиле да користите една во бело?

Облекувањето целосно во бело може да го направат само неколкумина, бидејќи оваа боја одговара само на оние кои се во добра физичка состојба. Неколку дополнителни килограми и користењето бела облека ќе го истакнат делот што најмногу сакаме да го скриеме.

Ако сепак сакате да носите а Бел костум, ве охрабруваме да го сторите тоа. Секако, мора да бидете маж со многу личност бидејќи ќе бидете во центарот на вниманието каде и да одите.

За да комбинирате бел костум, мора да земете во предвид да носите кошула со контрастна боја, а доколку имате личност, да носите црна кошула, комбинирајќи ја со чевли во иста боја.

Дали некогаш сте носеле бел костум… Кажете ни за вашето искуство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

51 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Rovi dijo

  Кога може да се носи бел костум?

 2.   Никола dijo

  Здраво Рови, како си? Во врска со вашето прашање, бел костум може да се користи во секоја пригода, од кој било социјален настан (освен на свадба, за да не ја засени невестата) и деловни настани, иако препорачувам да го користите на настани што се одржуваат во летната сезона и кои се случуваат во текот на денот.
  Се надевам дека ти помогнав во сомнежот. Имајте добар ден и продолжете да читате HombresconEstilo.com

 3.   Густаво РС dijo

  Здраво!,
  Ви благодарам многу за овој напис. Се наоѓам со сомнеж дека сакам да купам бел костум што ќе ми служи за состаноци, иако ми треба за да го ослободам на свадба во Леон во август. Ми се допаѓа белото, но сè уште не се осмелив да го купам од страв дека ќе ја вознемири невестата. Но, тоа ме искушува. Тој исто така размислуваше за белиот елек, кој ќе го собере како црна кошула, бели чевли и бела вратоврска. Но, не знам што да направам, колку е сериозно мажот да носи бело на свадба? Луѓето ми велат дека не го гледаат тоа, но жената би била полоша, нели? Не знам што да направам, да видиме дали може да ми дадеш причина да го отфрлам хехе. Мојата е-пошта е Gugars.XXV@gmail.com. Ви благодарам многу, поздрав. Густаво.

 4.   Никола dijo

  Здраво Густаво, како си? Твојата е многу тешка ситуација. Јас би ве советувал да не одите на свадба облечена во бело, бидејќи не само што ќе привлечете внимание (затоа што белото одело го прави тоа) и на тој начин можете да ја засените невестата. Но, ако навистина сакате да купите, не пружајте отпор ... Се разбира, не на свадбата.
  Поздрав и продолжете да нè читате !!!

 5.   Марио dijo

  Верувам дека ако младоженецот не носи бело, ако може да облечете бел костум и повеќе ако сте во врел град. Според мене, само жените не треба да носат бело, тоа не важи бидејќи мажот не може да ја засени невестата.

 6.   Педро dijo

  Здраво, го направив тоа, купив бел костум за да одам на свадба во Севилја во август, исто така е направен од лен (поладна, но многу брчки) не носев вратоврска, беж кошула и бели чевли . Ако е вистина дека луѓето ме гледаа, особено женските, но невестата ми рече дека сум многу убав, а дечкото е многу елегантен, така постои, ако сакаш бело и не ти пречи да те гледаат , да за него.

 7.   Јули dijo

  Која боја чевли да се носат, за бел постелнина или постелнина.

 8.   ајкула dijo

  Интересни коментари, некои со мала вредност, ако носите бел костум, продолжете носете го само што не е на ноќна забава, ве молам. Се мажам и костумот ми е бел. но ммм што мислите каква боја чевли ќе облечам? Имам неповолност што не се мажам на плажа, така што не можам да користам неформална и поудобна бела обувка, која е лоша.

 9.   Никола dijo

  Здраво Сквало! Како си? Ти честитам на твојата смелост да облечеш бел костум на твојата венчавка. Од друга страна, честитки !!!
  За да ве посоветувам, би требало да знам една работа ... дали имате детали за боја во вашата гардероба (како вратоврска, ремен, елек) или дали е сето тоа бело? Бојата на чевлите, ако е целата бела, исто така треба да биде бела. Ако сте малку посмели и исто така ја придружувате остатокот од гардеробата, можете да изберете боја. На пример, ако елекот е сив, можете да користите ремен и чевли во иста боја. Ако не ви одговара бело и ќе бидете совршени!

  Се надевам дека ти помогна ... било што, кажи ни повторно! Продолжете да ја читате HombresconEstilo.com

 10.   Fabio dijo

  Здраво! Погледнете, го имам мојот прием многу скоро! и би сакал да носам бел костум! про нок ако ми одговара! Не, како да го комбинирам, би сакал да ми дадете мислење да го користам! или која било боја на костум што би ми препорачале ... но вашиот одговор!

  благодарам и поздрав

 11.   andres dijo

  Здраво!! Погледнете дека степенот се приближува и п.с. огромното мнозинство ќе облече темно одело, но јас го сакам бело, можете ли да ми кажете со каква боја кошула би комбинирала, имајќи предвид дека кожата не ми е ни толку бела, грак

 12.   JORGE dijo

  Јас сум матура, а рецепцијата е ноќта во хотел, семејството мое основно тато, мама и брат се во темна боја (сина, сива, пурпурна боја). Сакам да одам во груба фустан, беж ? ДОБРО Е ИЛО ЛОШО, И ДОПОЛНИТЕЛ КОЈА БОЈА МОANЕ ДА СЕ КОРИСТИ ЧЕВКОТ АКО ДЕНЕС БОLDАТ

 13.   Адер Видал dijo

  Здраво денес, купив бел ленен костум AX и црна кошула .. Јас можам да го соберам за неколку кинксе години, ноќе каде што живеам е многу жешко и дека сме веќе во декември? Која боја на чевли купувам и кој стил? без или со вратоврска? Апелирам забавата да биде за една недела

 14.   Александар dijo

  Здраво, јас сум од ccs, кафеава, сакам да дипломирам на универзитет за бела боја, јас сум нормален натпревар 1.66мт, што ми препорачуваш?

 15.   TINA dijo

  Здраво, мојот младоженец е облечен во бело со јакна, поканетите мажи ќе носат бело или екру, стил гуајабера и ленени панталони, а дамите во свечени одела, свадбата е граѓанска, ќе има прием навечер на истото место на церемонијата граѓански, мојот фустан е долг бисер во боја, моето прашање е, како треба да се облекува татко ми? Па, отсекогаш знаев дека родителите на невестата и невестата мора да бидат многу елегантни .... Ви благодарам многу

 16.   Marcelo dijo

  Каде можам да го набавам истиот костум со истиот елек во главниот град на Буенос Арирес

 17.   Обетки dijo

  Здраво, сакам да ви поставам прашање и се надевам дека ќе можете да ми помогнете, што се случува следниот месец да имам забава и размислувам да облечам бел костум што штотуку го купив и би сакал да го облечам со чиста неискористена јакна Ништо под ова, можеби обичен ѓердан или слично, но јас сум донекаде несигурен и не се осмелувам да прашам никого, што ќе ми кажат или предложат (патем, јас сум со големина 34 и сум 1.70) Го чекам вашиот одговор, ви благодарам

 18.   Ману dijo

  Здраво многу добро, јас сум 18-годишно момче и ќе ја направам својата матура d 2 d bach, и би сакал да носам костум во бела боја. Но, секако дека мојот проблем е што не знам дали белото одело добро и дали би било многу скапо. Прашајте дали можете да ме советувате, јас сум од Кордоба (Шпанија) и ако некој знае дека би сакал да ме извести за продавница каде што би можел да ја купам. поздрав!!! и благодарам на сите што ми помагаат !!!

 19.   Angie dijo

  Здраво! Gettingе стапам во брак во јули, но се сомневам затоа што мојот дечко ќе облече бело (свечена гвајабера и фустани панталони во цело бело ќебе), па сакав да знам дали е можно тој да облече бели чевли исто или подобро во друга боја, или можеби некои повеќе детали, се надевам дека може да ми помогнете, ви благодарам

 20.   Карлос dijo

  Здраво, јас се мажам во јануари, мојата девојка ќе носи бел фустан со зелена лента и јас сакам да носам бело, кој е најдобриот совет, какви чевли да носам, каква вратоврска, да носам, каква боја кошулата помага, ве молам

 21.   Борја 09 dijo

  Здраво, добро попладне на сите, би сакал да ми дадете мислење, ова лето имам свадба и сакам да носам бела боја, со јака небесно сина кошула со бела вратоврска, ремен и црни чевли,
  Морам да потенцирам дека сум русокоса, со сини очи и многу добро се спротивставува, но не сум сигурен толку добро, да видиме дали би можел да добијам одговор 😛 благодарам !!!

 22.   Sergio dijo

  Здраво, јас сум татко на невестата што ќе ја побараш. Liveивеам во Тампико, Там., Мексико, многу топло место. Настанот, на барање, е дома и блиско семејство. Се договоривме да не носиме вратоврска и планирам да облечам бело јакна. Моето прашање е, дали е конвенционално правилно да се носи јакна во боја навечер? Го чекам вашиот навремен одговор, за кој не се заблагодарувам однапред.

 23.   Moises dijo

  Здраво! Се сомневам во бел бел костум што го имам, во сабота е настанот и до сега купив чевли во светла боја, тие не се во коска боја, но се во боја што е најблиску до неа и ременот е во иста боја. Моето прашање е, каква боја кошула и вратоврска треба да носам?

 24.   Карлос dijo

  Здраво на сите, би сакал да знам од каде можам да купам бела облека за платно во областа Барселона, благодарам и многу голем поздрав

 25.   Karla dijo

  Здраво. Се мажам многу скоро. сите ќе носиме бело. Тоа е неформална венчавка. Нема да носам многу сложен фустан. Младоженецот веќе го купил својот костум, тој не е баш младоженец, но оди многу добро за видот на настанот што го планираме. Кошулата е розова, а вратоврската е бисерно бела, многу фин јод, изгледа многу добро. Мојот сомнеж е во обувките. Во црно изгледа многу чудно, затоа купивме мед, а исто така и ременот, дали ќе биде добро или ги менуваме? Се надевам дека некој може да ми одговори. Поздрав!

  1.    Gustavo dijo

   Здраво, се мажам во мај во Форментера, и сите треба да носат бело. Не знам каде да го погледнам мојот костум и го сакам неформален. Како што гледам дека се омаживте минатата година, можете ли да ми кажете каде се купи вашиот сопруг, и што направивте на крајот со чевлите?
   Благодарам

   1.    Софија dijo

    Јесс

 26.   Karla dijo

  „Јод“ не, мислев на сè. Заборавив да напоменам дека венчавката е преку ден. Гостите ќе носат и бело. поздрав и благодарност!

 27.   Ангел dijo

  Па, сè уште не сум користел бел костум, но има малку што да направам, затоа решив да земам неколку совети и ова многу ми помогна бидејќи бев неодлучен дали би се осмелил да облечам бел и мрсен костум, веќе сум решена и мојата фигура е супер, се надевам дека ќе одам добро свинско, ќе го искористам за специјална пригода со мојата принцеза, жената што го сакам моето сонце и се надевам дека ќе ви се допадне. Се збогувам и многу мрсни од репродукторот Дом Сто. Дго бока чика град.

 28.   Даглас тееда dijo

  Здраво, неодамна учествував на настан каде користев бел костум, никогаш не замислував колку е тешко да се најде совршена комбинација за оваа облека… сепак се чувствував многу пријатно, сега белата стана мојата омилена боја… бело одело со јас сметајте дека црната кошула изгледа многу лошо, но ако ја користиме со бела кошула, вратоврска, појас и црни чевли, изгледа многу добро ... мора да се обидете.

  Со почит

 29.   Антонио гр dijo

  Здраво добро утро!!!! Имам едно прашање, се мажам во октомври, но фустанот на мојата девојка е направен од ќебе (боја како беж), знам дека треба да комбинирам со тоа..но не знам каква боја треба да има костумот. .некој може да ми помогне молам !!!!
  ставање боја на кошула, чевли, вратоврска и сл. додатоци што треба да ги донесам, ако носам елек или не !!! Јас сум многу збунет, не знам ништо за тоа!

 30.   Близнак dijo

  Здраво срдечен поздрав. Ги прочитав коментарите во врска со комбинациите за бел костум. Но, би сакал да ми помогнете во следново: Костумот е две бели копчиња. Која боја на чевли ја препорачувате? Која боја кошула и вратоврска препорачувате? Ви благодарам, ќе ви бидам многу благодарен за вашата помош.

 31.   ФЕНСИ Г. dijo

  БУА! Јас бев бел костул во мојата градуација комбиниран со црна кошула, отворен стил на винтаж и чевли од истата боја .... тоа беше ACивотот на партијата
  И ВЕЧЕРВА Е СЕ ОСОБИВАМ ИСТА БЕЛА ОБЛИКА СО БЕЛА Кошула, фино пурпурна вратоврска и преку овие Dерси со темно виолетова боја, која во турнир ќе се комбинира со шамија од виолетова боја поставена во горниот дел

 32.   оскар састре dijo

  Здраво, имам 19 години, имам темна кожа и за свадба што направив, носев бел костум со розова кошула и бели чевли, вистината е дека како што велат, бев многу поласкан и дури ме збунија со оној што се мажеше, признавам дека прво не навивав, но ризикував и се покажа одлично !!!

 33.   orорѓелина dijo

  Здраво, син ми сака да носи бел костум за дуња, не ми се допаѓа но има личност и вели дека ако не носи бело, нема, тој е висок и слаб, можеби му одговара добро, но ние не се согласуваме за нешто е тоа што сакате капа и влечки, ве молиме итно советувајте !!!! Ви благодарам

 34.   идно момче dijo

  Може ли некој да ми каже каде можам да го најдам овој костум

 35.   Карлос dijo

  Здраво, се мажам во јуни на Ибица.
  Мојата намера е да носам бело за датумите и местото каде што ќе биде венчавката.
  Може ли некој да ми каже каде да го најдам костумот на фотографијата? Или барем потписот на тужбата?
  Иако претпоставувам дека најтешко ќе биде да се најде елек сличен на тој.
  Друго прашање со бел костум, на кои чевли им одговара најдобро?
  Ви благодариме за вашата помош.

 36.   јоопии dijo

  Извинете, имам квицера од роднина и сакам да се гледам поразлична од сите што би сакал да носам бел костум со многу татковска жолта кошула. Не знам дали ќе изгледа добро. Што мислите? Плажа е, но 15 се во Монтереј, град е и не знам дали ќе изгледа добро

 37.   Соливот на Хумберто dijo

  Eiii oi петок е матура на мојата девојка, таа ќе носи златен фустан, а јас купив костум во боја на коска што ќе го комбинирам со црна кошула, вратоврска во иста боја како фустанот на мојата девојка и бели чевли, како што гледате, јас добро сум, морам да појаснам. Дека тоа ќе биде настан навечер, а мојата желба да носам бело е да не личам на матурантите, ви благодарам, се надевам на брз одговор

 38.   Карлос Баутиста dijo

  Здраво, јас се мажам во Октубрео во Канкун.
  Мојот венчален костум е бел во постелнина. Свадбата ќе биде во капела. (На денот)
  Моите прашања се:.
  Која кошула најмногу ви одговара? Кои чевли се најдобро совпаѓаат?

  Ви благодариме за вашата помош.

 39.   зуни dijo

  Здраво, ми требаш да ми помогнеш, ми дадоа машки бел блејзер или јакна за мојот сопруг, а ние одиме со истите тие луѓе на крстарење, сакам да го ставам тоа на ноќта на капетанот, навистина немам поим што панталони, чевли за кошули, можам да ги комбинирам, ако ставам вратоврска или не, ве молам ако некој може да ми помогне многу да ви благодарам

 40.   ЈПЦ dijo

  Здраво, се мажам, секогаш сакав да носам ленено одело, а веќе го имам, не е многу светло-бело и помислив на кошула во син тон, дали мислите дека е во ред? И каква боја ми ги препорачуваш чевлите? или каква друга боја предлагате; Морам да ви кажам дека церемонијата е во 19:00 часот, за целата ваша помош и предлози, ви благодарам многу

 41.   Nps dijo

  Еј момци, имам едно прашање, што мислите, како би барале белите костуми за комори или придружба на дами од околу 15 години? И повеќе ако промената на девојчето бело со црвено и мажите кои сакаат да носат бел костум со црвена кошула !!! не е премногу см

 42.   Алексис dijo

  Мислам дека белиот костум има многу комбинации на мојот начин да го видам белиот костум со комбинација на добра кошула, било да е тоа црно или крепево-розево, што е одлична комбинација. Имам бел костум освен што покажувам дека убиваш. и повеќе на девојките Ако ви се обрати лице, јас го препорачувам

 43.   graciela dijo

  Ми треба бел костум за да ги модифицирам и додадам работите на нив, е за гардероба на нежен човек

 44.   престанува dijo

  Имам бела гардероба, ми помогна да знам дека им изгледа добро на мажите кои вежбаат затоа што имам добар фигур, но сепак не знам што да облечам ...

 45.   Иван dijo

  Здраво, ги сакав твоите вести, вистината е горе-долу она што го барав. Јас сум студент на универзитет и оваа година е мојата матура. Планирав да облечам бел костум бидејќи имам личност и ми се допаѓа. Не знам дали ќе биде индициран за оваа пригода. Ви благодарам многу и поздрав

 46.   Јован dijo

  Имам роденден на 15 години, и тој е елегантен, но навистина сакам да одам со бела јакна, само со бела јакна и црни панталони, но не сум сигурен дали одам со бела јакна, бидејќи тоа е роденден и згора на тоа во зима, препорачувам?
  Она што ми се допаѓа е тоа што белата јакна изгледа добро, затоа многу ми се допаѓа

 47.   Јован dijo

  Се надевам дека може да ме советувате, ви благодарам многу поздрав

 48.   Марк dijo

  Каде можам да добијам бел костум е итно. помогни ми !!!

 49.   Леандро сотело dijo

  Користев бела фармерка, бела кошула со врат, плус кремаста бела јакна.