Белата маица: основно што никогаш не излегува од мода

Бела маица

Не откривам ништо ново ако ти кажам дека Бела маица Таа е една од оние основи што никогаш нема да излезат од мода. За мене тоа е вајлд-карта. Совршено за оние денови кога не знам што да облечам и се свртувам кон неа на еден од оние Изгледа кои никогаш не пропаѓаат; со фармерки и кожна јакна, на пример.

Бидејќи оваа облека, претходно користена како ентериер, ќе стане популарна како надворешна облека - и ако не им кажат на Jamesејмс Дин или Марлон Брандо -, таа ги преживеа сите трендови што биле и биле. Затоа, денес, и оддаваме почит на белата маица со неколку модели на оваа од суштинско значење за оваа пролет.

Со џеб

Бела маица

Ретро-инспирирана линија на гигантот тексас, Гроздобер згрутчување на Леви, ја предлага митската бела памучна маица со кружен врат, без сомнение најкористениот модел од сите, овој пат со џеб на една од страните.

Органски памук

Бела маица

Сè што носи „органски“ печат стана модерно. Тренд кој достигна и облека. Обложувајте се на еден од органски памук, како овој, на Нуди фармерки, разликата е забележлива за окото и за допирот.

Три четвртина ракав

Бела маица

Ниту долг ниту краток, среден ракав, т.е. три четвртини, се наметнува и во машката гардероба. Пример за кој ви предлагаме ASOS.

V-врат

Бела маица

Многумина се згрозени од ваквиот вид вратови во форма на буквата V  но, вистината е, тие имаат тенденција да бидат многу ласкави бидејќи ја издолжуваат силуетата. Овој што го предлагаме е од Jamesејмс Персе.

Со столпчиња

Бела маица

Основна, но со многу трендовска точка, онаа обезбедена од златни обетки до оваа едноставна бела маица од ASOS.

Бејкер јака


1-б5-001

Модерен јака во последните сезони е „пекарот“, оваа типична кошула со кружен врат со копчиња. Она што го предлагаме е Zara.

Повеќе информации -Пет оригинални блејзери за пролет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.