Суштински маици оваа зима. Не заборавајте за нив!

Јасно е дека во лето сакаме облеката што ја носиме да биде што поудобна и разноврсна. И, едно од нашите најважни работи се корисни маици. Подгответе се затоа што оваа зима 2012-2013 доаѓа натоварена, голема разновидност на кошули во сите видови стилови. Денес ќе анализираме три од нив.

Маици со графики и цртежи

Тие можат да бидат како што сакате, ако се осмелите со повпечатливи, совршени, бидејќи маиците со цртежи и графики ќе бидат клучот во вашата гардероба претстојната Зима 2012-2013. Можеме да ги најдеме од 4 типа:

 • Црна позадина и цртеж во светла боја: Обично доаѓаат во отпечатоци во бело и со готски влијанија. Јасен пример е иконата на черепот Александар Меквин. Инспирирани се од рокенролот. Тие се многу комбинирани со црни фармерки, чизми и кожна јакна.
 • Печатење на животни: Бланко е една од фирмите кои претстојната зима се одлучија за маици од ваков стил. Можеме да видиме секакви животни кои се истакнуваат на кошулата, иако најистакнати се кучињата.

 • Суперерос: Да, логоата на суперхерои како што се Бетмен, Спајдермен и Супермен се уште се носат. Тие се класика и не само за оваа зима, туку и во текот на целата година.

 • Логоа и повеќе логоа: Брендовите, ретро-логоата и легендарните музички групи станаа големо влијание врз колекциите на маици. Оваа инспирација од 80-тите и 90-тите години е многу корисна облека. Побарајте пригушени бои и меки памуци кои траат подолго.

Воени инспирирани маици

Тоа е еден од кралските трендови на претстојната Зима 2012-2013 и тоа е очигледно кај фирми како што се H&M и Pull and Bear. Тоа е многу корисна инспирација оваа претстојна сезона.

Маици со знамиња

Еден од најпопуларните отпечатоци оваа зима 2012-2013 година ќе бидат знамињата. Ourе видиме на нашите кошули знамиња на земји како што се САД и Лондон, вториве со инспирација од минатите Олимписки игри.

Како што можете да видите, да ги вкусите боите, и сега е вашиот ред да изберете!

[id анкета = "85 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   noname dijo

  Која марка е кошулата на кучето што свири гитара, каде можам да ја набавам?

 2.   Фредерик мајол dijo

  Здраво! Мислам дека е одлично да можете да носите кошули кои ви се допаѓаат повеќе во текот на целата година и да не ги оставате само за лето, но како да ги носите во зима кои изгледаат добро и не ве замрзнуваат?

  1.    Имајте час dijo

   Здраво Фредерик !! Секогаш мора да носите оригинални маици под џемпери и дуксери затоа што и да не ги носите на улица, во места со греење сигурно можете да ги носите совршено 🙂

   1.    Фредерик мајол dijo

    Точно, но јас сум многу ладен и во зима, дури и ако има греење, ми треба повеќе засолниште. Моето прашање, значи, е: дали би било правилно да носите друга кошула под онаа што сакате да ја видите?